افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 1 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

اعتراف اوباما رئیس كمیته اطلاعات سنای آمریكا را حیرت زده كرد.

 

 اعتراف دیروز اوباما مبنی بر این كه جنگ هواپیماهای بدون سرنشین در پاكستان در جریان است، به رغم انكار آمار بالای تلفات غیر نظامی این جنگ از سوی وی، حیرت برخی از مقامات، از جمله رئیس كمیته اطلاعات سنای این كشور را برانگیخت.

 

به گزارش پایگاه خبری ‘آنتی وار’، از میان این افراد می توان به ‘دیان فینشتاین’، سناتور دموكرات آمریكا و رئیس كمیته اطلاعات سنا، اشاره كرد كه دیروز طی جلسه ای به اعضای كمیته یادآوری كرد كه درباره برنامه هواپیماهای بدون سرنشین كه قرار است مساله ای ‘طبقه بندی شده’ باشد، بحث و اظهار نظر نكنند. وی در عین حال از این كه ‘برخی بخش های اجرایی خلاف آن را انجام می دهند’ ابراز نارضایتی كرد.

برنامه جنگ هواپیماهای بدون سرنشین آمریكا در پاكستان در دوره ریاست جمهوری بوش آغاز شد و از زمان ریاست جمهوری اوباما تا كنون به شدت افزایش یافته و هزاران نفر از غیر نظامیان را در مناطق قبایلی پاكستان به كام مرگ كشیده است.

قربانیان این حملات ‘مظنونان’ ناشناس و اعضای قبیله های پاكستانی هستند كه همچنان ناشناس باقی مانده و هیچ سندی در باره عضویت آن ها در گروه های تروریستی مورد هدف ارائه نشده است.

به نوشته آنتی وار، آمار دقیق تلفات این حملات هرگز مشخص نخواهد شد اما شواهد نشان می دهد كه بخش عظیمی از قربانیان آن ها را غیرنظامیان بی دفاع تشكیل می دهند. تعداد ‘رهبران’ شبه نظامیان كه كشته شدن آن ها مورد تائید قرار گرفته بسیار ناچیز است و این مساله زمانی برجسته تر می شود كه ببینیم نام برخی از این افراد بارها به عنوان افراد كشته شده در حملات متعدد ذكر می شود.

 

منبع:http://www.irna.ir

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار