افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

اعتراض هزاران نفر از مردم کوریای جنوبی به استقرار سامانه راکتی تاد!

اعتراض

هزاران نفر از مردم کوریای جنوبی در شهر «سئونگ‌جو» روز گذشته به سَرَک‌ها آمدند تا اعتراض خود را به استقرار سامانه راکتی «تاد» امریکا در شبه‌جزیره کوریا اعلام کنند.

بنا بر راپور آژانس خبررسانی «اسپوتنیک»، دولت کوریای جنوبی به تازه گی از تصمیم خود برای نصب سامانه راکتی «تاد» امریکا در منطقه «سئونگ‌جو» خبر داده است.

بر اساس اعلام آژانس خبررسانی «یونهاپ» کوریای جنوبی، به دنبال اعلام این تصمیم دولت، حدود 5 هزار نفر روز گذشته در این شهر در اعتراض به این اقدام دولت کوریا که بدون کوچکترین مشورتی با مقامات محلی این شهر صورت می‌گیرد، تظاهرات کردند.

بنا بر این راپور، احتمالا این شهر میزبان راکت‌ها و یک رادار امریکایی خواهد بود. راپور‌های نشر شده نگرانی‌هایی را درباره خطرات احتمالی مرتبط با این سامانه‌ها برای سلامت ساکنان منطقه بوجود آورده است.

واشنگتن و سئول روز جمعه (8 جولای) در خصوص استقرار سامانه راکتی تاد در کوریای جنوبی به توافق رسیدند.

سامانه راکتی تاد به منظور رهگیری راکت‌های بالستیک کوتاه‌برد، میان‌برد و با برد متوسط در مرحله نهایی استقرار طراحی شده‌اند.

به دنبال اعلام توافق امریکا و کوریای جنوبی در خصوص استقرار این سامانه، وزارتخانه های خارجه روسیه و چین نیز اعلام کردند که این توافق تأثیر بسیار منفی بر ثبات استراتیژیک جهانی خواهد داشت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار