افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 21 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

اعتراض نظامیان زن آمریكا به فساد و آزار جنسی در ارتش ادامه دارد

خبرگزاری رویترز از نیویورك نوشت: دو نظامی زن كه توسط همكاران خود در خاك آمریكا مورد آزار جنسی قرار گرفته اند به دادگاه شكایت كرده و گفته اند، مسئولان رسیدگی به این موضوع پس از سهل انگاری، به این دو قربانی توصیه كرده اند از شكایت خود انصراف دهند.

در این گزارش كه روز شنبه منتشر شده، آمده است: ‘لیا ماركت’ 20 ساله و ‘آن كنزیور’ 22 ساله، در شكایت خود نوشته اند كه مسئولان فرهنگستان علوم دریایی در آناپولیس ایالت مریلند و فرهنگستان نظامی آمریكا در وست پوینت ایالت نیویورك، ‘بارها و بارها و به طور حساب شده آزار مهار گسیخته جنسی را در موسسات خود نادیده گرفته اند.’

در شكایت این دو قربانی جنسی آمده است كه ‘بررسی ها نشان داده، این موسسات از مجازات و تنبیه دانشجویانی كه همكلاس های خود را مورد آزار جنسی قرار داده اند، سر باز زده اند.’

این دو زن قربانی آزار جنسی همچنین ‘رابرت گیتس’ وزیر دفاع سابق آمریكا و نیز چهار مقام نظامی پنتاگون را متهم كرده اند كه اقدامی برای پایان این وضعیت بویژه در آموزشگاه های نظامی انجام نداده اند.

پیش تر نیز، شكایت ها و اطلاع رسانی های گسترده ای توسط نظامیان زن قربانی آزار جنسی در ارتش آمریكا توسط همرزمان خود گزارش شده است.

ماه میلادی گذشته نیز هشت زن دیگر به خاطر آزار جنسی به دادگاه فدرال در واشنگتن شكایت بردند و گفتند كه شكایت آن ها حتی سبب شده است، متهمان در صدد تلافی برآیند.

در یك گزارش مشابه، 15 زن و دو كهنه ‌سرباز زن آمریكایی در دادخواستی علیه دولت فدرال، پنتاگون را به نادیده‌گرفتن گزارش‌های سوءاستفاده جنسی متهم كرده بودند

یكی از زنانی كه این دادخواست را امضا كرده است، گفته است كه سال 2002 در پایگاه نظامی آمریكا در كره جنوبی، مورد تجاوز نظامیان همكار خود قرار گرفته است.

مایلا هیدر گفت:فرمانده واحد نظامی محل خدمت من، از این موضوع مطلع شد اما هیچ اقدامی صورت نداد، زیرا سربازان برای داشتن سابقه درخشان در دوران خدمت، نمی‌توانند موارد تجاوز و آزارهای جنسی را به فرماندهان گزارش كنند.

گزارش‌ها حاكی است، نظامیان زن آمریكایی اعزامی به جنگ‌های افغانستان و عراق، بیش از آن كه در معرض مرگ قرارداشته باشند، مورد آزار و اذیت جنسی همرزمان خود قرار دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار