افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 16 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

اعتراض بحرینی‎ها نسبت به جنایت آل‌سعود

تظاهرات بحرین

معترضان بحرینی در اعتراض به جنایت آل‌سعود علیه اهالی منطقه العوامیه واقع در شرق عربستان به سَرَک‌ها آمدند.

منابع بحرینی راپور دادند که بحرینی‎ها در سَرَک‎های شهر، با ریختن پطرول و سوزاندن تیر‌ها، خط آتش ایجاد کردند.

بحرینی‎های ساکن منطقه البلاد القدیم نیز در اعتراض به ادامه جنایات عربستان در قطیف و العوامیه تظاهرات و با سر دادن شعارهایی جنایات آل سعودی و اقدامات سرکوبگرانه آنها را محکوم کردند.

نظامیان سعودی پس از تشدید حملات اخیر خود به قریه المسوره زادگاه شیخ نمر باقر النمر، شیخ عباس السعید ملا امام و خطیب جمعه را در محله شکرالله العوامیه واقع در شرق این کشور بازداشت کردند.

نیروهای امنیتی سعودی که از روز چهارشنبه هفته گذشته حملات خود به منطقه العوامیه را آغاز کرده‌اند، روز جمعه گذشته مسجد السید محمد واقع در محله المسوره را با هاوان هدف قرار داده و به طور کامل این مسجد را تخریب کردند که در پی این حملات سه نفر کشته شدند.

دولت عربستان سعودی که دوازدهم جدی ماه سال 1394 شیخ نمر را اعدام کرد، ماه دلو سال 1395 به پلان تخریب قریه المسوره (زادگاه شیخ نمر) و ساخت شهرک جدیدی برای بیش از 2000 نفر از ساکنان آن را آغاز کرد و به زور و ارعاب تلاش دارد ساکنین المسوره را از خانه‌هایشان بیرون کند.

از زمان اعدام و قتل شیخ نمر باقر النمر و بروز اعتراضات در ولایت القطیف خاصتاً قریه المسوره زمزمه‌هایی مبنی بر لزوم تخریب این شهرک به علت دشوار بودن تعقیب معترضان در کوچه‌های پیچ در پیچ از سوی محافل حکومتی مطرح شد.

این قریه که محل تولد شیخ نمر است، در حقیقت نمادی از مقاومت در شرق عربستان به شمار می‌رود. این قریه با خانه‌های قدیمی با قدامت بیش از 100 سال امکان پنهان شدن آسان معترضان را نیز فراهم آورده است و نیروهای امنیتی در تعقیب و گریزها راه به جایی نمی‌برند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار