افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 6 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

اظهارات سرکردۀ داعش علیه داعش

داعش isil

به نقل از ویبسایت طالبان، معاون داعش در افغانستان در فایل ویدیویی اعلام کرد به دلیل اعمالی که از گروه تروریستی داعش مشاهده کرده به طالبان تسلیم شده است.

عبدالرزاق مهدی ساکن ولایت فراه بود که من‌حیث معاون شاخه خوراسان این گروه تروریستی معرفی شد. وی با گرایش سلفی که داشت پس از پیوستن به داعش، مسئول برقراری ارتباط با رهبری این گروه تروریستی در عراق شد و پس از مدتی به معاونت شاخه خوراسان داعش درآمد.

این مقام ارشد داعش در افغانستان تاکید کرد که اگر داعش بخواهد در افغانستان و در مقابل طالبان دولت موازی ایجاد کند، آینده تاریکی برای خود رقم خواهد زد.

این نخستین باری نیست که سرکردگان داعش شاخه خوراسان به طالبان تسلیم می‌شوند.

پیش از این نیز ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان درباره راپور برخی از رسانه‌های افغانستان مبنی بر صدور فرمان اتحاد با داعش گفته بود که برخی از رسانه‌ها با تبلیغات مخرب درباره طالبان به‌دنبال ایجاد نگرانی و فراهم کردن بهانه برای نیروهای امریکایی در افغانستان هستند.

وی درباره گروه تروریستی داعش تصریح کرد این گروه مسلمانان را تکفیر کرده و کشتن مسلمانان مظلوم و بی‌دفاع را جایز دانسته‌ است بنابراین اتحاد با این گروه امکان‌پذیر نیست.

سخنگوی طالبان تأکید کرده بود که ما ادعای حمله نکردن به گروه داعش را جداً رد می‌کنیم، این تبلیغات دشمن است، حکم رهبر طالبان مبارزه با گروه داعش است .

وی اظهار داشت: می‌دانید که داعش مسلمانان را تکفیر کرده و مسلمانان مظلوم و بی‌دفاع را می‌کشند در نتیجه اتحاد با این گروه ممکن نیست بلکه طالبان در هیچ جای افغانستان اجازه فعالیت و یا حضور را به این گروه فتنه‌افکن نخواهد داد .

چندی قبل نیز بیزنس ریکوردر نوشته بود که این روزها چیزی که بیش از پیش نظرها را متوجه طالبان می‌کند خطر کلان داعش است که به‌عقیده بسیاری از جمله امریکا در حال تقویت در افغانستان است و تنها طالبان توان مقابله و شکست آن را دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار