افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 9 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

اطفال؛ قربانی محاصرۀ بی رحمانۀ عربستان

جنایت عربستان سعودی

به گزارش افغان تلکس به نقل از اعضای شورای عالی سیاسی انصارالله یمن و تشکل احزاب اللقاء المشترک آمار جنایات ایتلاف سعودی علیه اطفال یمنی نشر شده است…

اعضای شورای عالی سیاسی انصارالله یمن و تشکل احزاب اللقاء المشترک در نشست خبری مشترک درباره جنایات ایتلاف سعودی اعلام کرد که ۲۴۷ هزار طفل به دلیل سوء تغذیه در یمن جان باخته‌اند.

شورای عالی سیاسی انصارالله یمن و تشکل احزاب اللقاء المشترک روز یکشنبه در اعلامیه ای مشترک آماری از نتیجه حملات عربستان سعودی به مناطق ملکی در کشورشان اعلام کردند.

بر اساس این اعلامیه، ایتلاف سعودی بیش از 75 انبار مواد غذایی را تخریب کرده است و بیش از 247 هزار طفل به دلیل سوء تغذیه در یمن که ناشی از محاصره عربستان بر این کشور است،‌ جان باخته‌اند.

به راپور شبکه خبری المیادین، در اعلامیه آمده است که کشتارها و جنایات ائتلاف سعودی در آینده بی پاسخ نخواهد بود و مرتکبان آن مجازات خواهند شد. انصارالله و اللقاء المشترک تاکید کردند که جنایات ایتلاف سعودی با پشتیبانی امریکا، اسراییل و انگلیس صورت می گیرد.

تشکل احزاب اللقاء المشترک در سال 2003 و من‌حیث یکی از تشکل های مخالف دولت یمن در دوره علی عبدالله صالح تاسیس شد. احزاب اللقاء المشترک در عملیات انتقال قدرت از علی عبدالله صالح به عبدربه منصور هادی نقش بسزایی ایفا کرده بود.

این تشکل شامل احزاب حزب التجمع الیمنی للإصلاح ، الحزب الاشتراکی الیمنی ، حزب الحق ، التنظیم الوحدوی الشعبی الناصری ، حزب البعث العربی الاشتراکی القومی ، التنظیم السبتمبری الدیمقراطی و اتحاد القوی الشعبیة الیمنیة است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار