افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 13 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

اطفال بیشترین قربانیان تجاوزات اسراییل هستند

فلسطینی

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که اطفال فلسطینی بیشترین قربانیان تجاوزات رژیم صهیونیستی هستند.

محمود عباس روز گذشته در کنفرانس بین‌المللی تحت عنوان درد و رنج اطفال فلسطینی در پرتو تجاوزات اسراییل و نقض حقوق اطفال در کویت گفت: اسراییل من‌حیث یک رژیم اشغالگر مفاد توافقنامه‌های بین‌المللی را نقض کرده و در سال 2009 زندان‌ها و محکمه‌های خاص برای اطفال افتتاح کرده است.

عباس اشاره کرد که رژیم صهیونیستی در نووِمبر سال 2015 قانونی را تصویب کرد که به موجب آن بازداشت و محاکمه اطفال زیر 12 سال و بازداشت اداری (بدون محاکمه) اطفال به مدت 6 ماه مجاز و حتی تمدید بازداشت آنها مجاز است.

بنابر راپور آژانس خبررسانی آناتولی، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین با اشاره به استمرار اقدامات مربوط به ساختن موسسات فلسطین و فراهم کردن زمینه فعالیت زنان و جوانان تصریح کرد که این امر بازتاب‌ها و آثار مثبت زیادی در بهبود زنده گی خانواده‌ها و اطفال و نیز دستیابی به تشکیل دولت مستقل فلسطین در سرحدات 1967 به پایتختی قدس شرقی دارد.

کنفرانس درد و رنج‌های اطفال فلسطینی در پرتو تجاوزات اسراییل و نقض حقوق اطفال از روز یکشنبه به مدت دو روز در کویت آغاز بکار کرده است.

رژیم صهیونیستی هم اکنون 6 هزار و 400 فلسطینی را در زندان‌های خود به اسارت گرفته است که 300 نفر از آنها اطفال و نوجوانان زیر 12 سال هستند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار