افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 12 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

اطفال؛ قربانیان خشونت در روهینگیا

اطفال روهینگیا

به گزارش افغان تلکس به نقل از سخنگوی یونیسف، بدنبال موج جدید خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا ، اطفال روهینگیا در شرایط وحشتناکی گرفتار هستند…
از 25 آگوست پس از آن‌که موج جدید خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا آغاز شد، زنان و اطفال این مسلمانان مورد تجاوز اردوی میانمار قرار گرفتند که در نتیجه آن بیش از 646 هزار تن از این افراد آواره شده و به بنگله دیش گریخته‌اند.

ماریکسی مرکادو سخنگوی یونیسف به خبرنگاران گفت: همکارانم 20 طفل را از مجموع 100 طفل روهینگیایی که از خانواده هایشان در این درگیری جدا شده‌اند را شناسایی کردند.

براساس راپور روزنامه کشمیر ایج ، وی صحنه وحشتناکی از وضعیت اطفال روهینگیایی‌ها پیش از درگیری در راخین به تصویر کشید و گفت: پیش از این یونیسف 4 هزار و 800 طفل مبتلا به سوء تغذیه شدید را تداوی می‌کرد که اکنون این اطفال کمک‌های صحی را دریافت نمی‌کنند.

مسلمانان میانماری ساکن ایالت راخین در غرب میانمار به نام مسلمانان روهینگیا شناخته می شوند. آنان دست‌کم از سال 2012 مورد حمله بوداییان هستند و آنچه بر شدت این وضعیت می‌افزاید سکوت مقامات دولتی است تا جایی که گاه نظامیان دولتی نیز در اقدامات خشونت‌بار سهیم می‌شوند.

تاکنون قتل‌های فجیعی علیه مسلمانان این منطقه که شمارشان یک ملیون و صدهزار تن برآورد شده بود، اتفاق افتاده و هزاران تن (140 هزار حداقل) از محل زنده گی خود آواره شده‌اند.

  1. فرحاد شفقت :

    خدا وند شماراحفظ کنه

  2. فرزاد هوشمند :

    افرین

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار