افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 31 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

اشتراک نیروهای امریکایی در درگیری‌های زمینی در عراق

امریکا

رییس‌جمهور امریکا در اظهاراتی برای گرامی‌داشت یادبود سه نظامی کشته شده کشورش در عراق اعتراف کرد که آنها هنگام اشتراک مستقیم در عملیات زمینی کشته شده‌اند.

باراک اوباما، رییس‌جمهور امریکا بر خلاف ادعاهای قبلی اعتراف کرد که نیروهای ویژه کشورش که به عراق اعزام شده‌اند وارد درگیری‌های نظامی مستقیم شده‌اند.

اوباما دو روز قبل در «آرامگاه ملی آرلینگتون» برای گرامی‌داشت یاد سه نیروی نظامی کشورش که در عراق کشته شده بودند، سخنرانی کرد.

روزنامه واشنگتن‌پست نوشته اوباما این بار جای هیچ شکی باقی نگذاشت که مأموریتی که به مرگ این نیروها منجر شده، درگیری نظامی مستقیم را شامل می‌شده است.

هنگامی که نیروهای زمینی امریکا سال 2014 وارد عراق شدند، اوباما گفت که تمرکز این نیروها بر ارائه مشاوره به نیروهای عراقی خواهد بود و نه وارد شدن در نبرد مستقیم.

به نوشته واشنگتن‌پست، اکنون که اندازه نیروهای امریکایی حاضر در عراق به حدود 5000 نفر رسیده، نیروهای زمینی این کشور در حال ایفای نقشی فعال‌تر در عملیات زمینی هستند.

اوباما روز دوشنبه گفت: «در عراق، سه امریکایی به نیابت از طرف ما، زندگی‌شان را در درگیری از دست داده‌اند و امروز من از شما می‌خواهم که داستان آنها را به خاطر داشته باشید.»

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار