افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 4 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

بیهوش شدن اسیر فلسطینی در دادگاه صهیونیست ها

این زندانی فلسطینی’بلال دیاب’ نام دارد كه همراه عده زیادی از فلسطینی ها مدتها است از سوی اشغالگران صهیونیست، بدون دلیل و بدون برگزاری دادگاه بازداشت هستند.

او و همراهانش بیش از 2 ماه است در اعتراض به ادامه بازداشت اداری و شرایط بسیار بد اسیران فلسطینی در زندان های صهیونیست ها دست به اعتصاب غذا زده اند.

دیاب به همراه یك اسیر دیگر فلسطینی به نام ‘ثائر الحلاحله’ از دادگاه عالی اسرائیل خواسته بود به وضعیت آنان رسیدگی و حكم آزادی شان را صادر كند.

بنا به گزارش الجزیره، امروز هنگامی كه جلسه دادگاه عالی در بیت المقدس اشغالی برگزار شد، دیاب كه طی چند روز اخیر وضعیت جسمانی او بسیار وخیم شده و یك بار هم به بیمارستان منتقل شده بود، از هوش رفت و به خارج از محل دادگاه انتقال یافت.

وكلای مدافع این دو اسیر فلسطینی از دادگاه عالی خواسته بودند به سیاست بازداشت اداری فلسطینی ها پایان دهد.

پس از بیهوش شدن دیاب، هیچ پزشكی در ساختمان دادگاه حضور نداشت اما ‘احمد الطیبی’ نماینده عرب پارلمان اسرائیل ‘كنیست’ كه پزشك است و در دادگاه حضور داشت از قاضی خواست به او اجازه دهد به وضعیت جسمانی دیاب رسیدگی كند اما قاضی مخالفت كرد.

وكلای مدافع این دو اسیر فلسطینی می گویند نمی توان به حكم دادگاه عالی اسرائیل امیدوار بود زیرا به نظر می رسد اشغالگران پس از تجربه ناموفق خود در موضوع اعتصاب غذای ‘خضر عدنان’ و ‘هناء شلبی’ دو اسیر دیگر فلسطینی كه اعتصاب غذای آنان موجب فشار افكار عمومی بر تل آویو برای آزادی آنان شد، این بار تصمیم دارند به هیچ عنوان تسلیم افكار عمومی نشوند.

زندان نظام عوفر در نزدیكی رام الله محل بازداشت اسرای اعتصاب غذا كننده است و قرار است بانوان فلسطینی برای اعلام همدردی با این اسرا امروز به سوی این زندان راه پیمایی كنند. به همین دلیل نیروهای نظامی اسرائیل در این محل به حالت آماده باش كامل درآمده اند و تصمیم دارند برخورد تند نظامی با هر گونه اقدام فلسطینی ها در اعلام همبستگی با اسرای اعتصابی داشته باشند.

نزدیك به 2 هزار اسیر فلسطینی كه از ابتدایی ترین حقوق خود در زندان های اشغالگران محروم هستند، از هفته ها قبل دست به اعتصاب غذا زده اند و بسیاری از مردم فلسطین چه در غزه و چه در كرانه غربی برای اعلام همبستگی با آنان خیمه های تحصن و اعتصاب غذا برپا كرده اند.

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار