افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 12 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

اسناد رسوایی عربستان فاش شد!

عربستان فلسطین

به گزارش افغان تلکس به نقل از یک عضو سازمان آزادی بخش فلسطین، نقش عربستان در معامله قرن علیه فلسطین فاش شد!
وی گفت: پلان امریکا برای فیصله دادن موضوع فلسطین را طرف عربستانی به تشکیلات خودگردان فلسطین منتقل کرده است.

احمد مجدلانی عضو کمیته اجراییه سازمان آزادی‌بخش فلسطین فاش کرد که پیشنهادهای امریکا درباره روند صلح در خاورمیانه معروف به معامله قرن را که هدفش نابود کردن آرمان فلسطین است، طرف سعودی به طرف فلسطینی منتقل کرده است.

همزمان که زمزمه‌هایی از عزل محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان شنیده می‌شود، مجدلانی در گفت‌وگو با تلویزیون فلسطین فاش کرد که این پیشنهادها را طرف سعودی به فلسطینی‌ها منتقل کرده است.

به راپور ویبسایت خبری سما فلسطین، مسئولان امریکایی گفته‌اند که دونالد ترمپ اواسط سال جاری عیسوی پلان خود برای فلسطین را ارایه خواهد داد.

این پلان را جارد کوشنر داماد و مشاور ترمپ با همکاری جیسون گرینبلات فرستاد خاص رییس جمهور امریکا در امور خاورمیانه ارایه کرده و فراتر از قالب پلان دولت‌های قبلی امریکاست که شامل همه مسایل نهایی از جمله سرنوشت قدس، سرحدات و آوارگان می‌شود و مورد حمایت عربستان و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است.

در همین ارتباط، نبیل شعث مشاور محمود عباس به آژانس خبررسانی آناتولی ترکیه گفت، برخی خبرهای درز کرده نشان می‌دهد که پلان امریکا عزل محمود عباس را هدف گرفته است.

او گفت که طرف‌های عربی در این پلان (عزل عباس) دخیل نیستند… رییس تشکیلات در معرض فشار سنگین امریکا برای پذیرش ادامه میانجیگری واشینگتن است.

شعث تأکید که دیگر نقش امریکا در این خصوص (من‌حیث میانجیگر روند صلح خاورمیانه) از بین رفته و تمام شده است.

عباس ماه دیسِمبر در سخنرانی خود در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در واکنش به اقدام ترمپ برای به رسمیت شناختن شهر قدس من‌حیث پایتخت رژیم صهیونیستی، اعلام کرده بود که دیگر دولت امریکا در روند سیاسی نقشی نخواهد داشت.

  1. عثمان غنی :

    لعنت بروهابی های یهودپرست

  2. عبدالله دولت زاده :

    لعنت

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار