افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 11 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

اسراییل قصد دارد با گوسفندهای سرطانی، عیدقربان را تبدیل به عزا کند!

 %da%af%d9%88%d8%b3%d9%81%d9%86%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%b1%d8%b7%d8%a7%d9%86%db%8c

 

به گزارش روزنامه الشروق، دسته هایی از دام ها و گوسفندان که با پیچکاری سمی مخصوصاً توسط اسراییل پرواربندی شده اند روانه بازار گردیده اند…

دامپزشکان الجزایری به باشنده گان آن کشور هشدار دادند: که از خرید گوسفند از منابع ناشناس بدلیل وجود زمینه ی ابتلا به سرطان وسایر مریضی های خطرناک خود داری کنند.
الجزایر،در ادامه نوشت: این روزها قاچاقچیانی از تونس ، لیبیا و الجزایر، با تجارت هرمون رشد ساخته شده در اسراییل، به عرضه و فروش دام های پروار بندی شده خطرناک در شرایطی که مردم خود را برای خرید عید قربان آماده می کنند،در کمین قربانیان هستند.
جمعی از سوداگران فرصت طلب این عرصه با تغذیه دام ها ازداروها وتغذیه ی ممنوعه در سطح بین المللی از جمله “Frasadon”، “Banzuat” ، “Dostradiol” باهدف پرواربندی فوری، وزن بره ها را بین ۵ تا ۱۰ کیلو گرام افزایش می دهند.
دامدامپزشکان الجزایری تاکیدکردند : که «مطالعات طبی انجام شده در اروپا نشان می دهد : گوشت دام هایی که از طریق تزریق داروی ذکر شده به اضافه وزن ظاهری دست می یابند به افزایش سریع تومورهای سرطانی در بدن انسان کمک می کند.
قبل از این هم ناظرین اتحادیه اروپا در همین رابطه برای جلوگیری از استفاده و دست بدست کردن این نوع داروها وممنوعیت بکارگیری آنها توسط دامپروران و فعالان این بخش از حدود ۷ سال مقررات وقوانینی را وضع کرده اند.
اما علیرغم ممنوعیت این روش در پروار بندی دام ها” اسراییل”خود راساً، به تولید غیرقانونی اینگونه داروها و صادر کردن قاچاق آن به کشورهای عربی واسلامی اقدام کرده و این رویه ضد انسانی را ادامه داده است و نکته مهم اینکه، شبکه های قاچاق وابسته به آن در قاره های دیگر نیز فعالیت دارند .

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار