- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

رویترز:اسرائیل هدف حملات همه نامزدهای ریاست جمهوری مصر است

[1]

ویترز تاكید كرد كه نامزدهای ریاست جمهوری مصر با بهره گیری از دشمنی و نفرت مردمی نسبت به رژیم صهیونیستی، در تبلیغات انتخاباتی، این رژیم را مورد حملات خود گرفته اند.

این خبرگزاری افزود: مقامات اسرائیلی با نگرانی فزاینده ای اوضاع سیاسی مصر پس از سقوط حسنی مبارك را كه سازش با رژیم اشغالگر به سردی گرایید، زیر نظر دارند.

بر اساس این گزارش یكی از نامزدهای انتخابات مصر كه فرمانده سابق نیروی هوایی است یكی از افتخارات خود را ساقط كردن یك هواپیمای اسرائیلی در سال 1973 در جنگ مصر و رژیم صهیونیستی دانسته است. یك نامزد اسلام گرای دیگر از واژه رژیم صهیونیستی به جای ‘اسرائیل ‘ استفاده نموده واین رژیم را دشمن خطاب می كند و یك نامزد چپ گرا متعهد شده از مقاومت فلسطینی در برابر رژیم صهیونیستی حمایت كند.

در ادامه این گزارش آمده است:

اغلب نامزدهای انتخابات مصر بارها و بارها در جلسات ومناظره های خود بر ضرورت بازنگری در پیمان سازش كمپ دیوید تاكید نموده وخشم خود را از بندهای موجود در آن كه یك طرفه به نفع رژیم صهیونیستی است ابراز نموده اند.

عبد المنعم أبو الفتوح یكی از نامزدها در یك مناظره تلویزیونی وقتی در مورد رژیم صهیونیستی از وی پرسیدند گفت: ‘ اسرائیل دشمن ماست رژیمی كه بر پایه اشغاگری و تهدید امنیت ما بنا شده، رژیمی كه200 كلاهك هسته ای در اختیار دارد’.

این نامزد انتخاباتی در مناظره تلویزیونی از رقیب خود عمرو موسی پرسید آیا رژیم صهیونیستی را دشمن می داند وعمرو موسی هم این امر را تایید نمود.

موسی اعلام نمود كه قصد دارد در رابطه كشورش با تل آویو تجدید نظر كند زیرا مصر اختلافات بسیار گسترده ای با این رژیم دارد .

مفسر یك روزنامه اسرائیلی در ماه گذشته نوشته بود كه عمرو موسی اسرائیل را به شدت تحقیر می كند.

به گفته ‘إسحاق لیوانون’ سفیر سابق رژیم صهیونیستی در مصر؛ ‘وظیفه اصلی ما این است كه به مصری ها بفهمانیم كمپ دیوید به نفع آنهاست و آنها باید برای حفظ آن هر كاری انجام دهند’.

‘حمدین صباحي’ نامزد انتخابات مصر در یك مصاحبه تلویزیونی، متعهد شد از هر كسی كه در برابر رژیم صهیونیستی مقاومت می كند حمایت نماید.

‘محمد مرسی’ نامزد اسلام گرای مصری نیز با انتقاد از رژیم صهیونیستی گفت كه در صورت پیروزی در انتخابات هرگز شخصا با مقامات این رژیم دیدار نخواهد كرد .

 

 

ایرنا