افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 12 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

اسرائیل در شوك شعارنویسی ضد صهیونیستی در ‘ید واشم’

شعار نویسی ضدصهیونیستی بر بنای یادبود هولوكاست موسوم به ‘ید واشم’ در سرزمین های اشغالی، مقامات اسرائیلی را شوكه كرد.

برخی رسانه های خبری غربی وهمچنین نشریه صهیونیستی ‘جروزالم پست’ گزارش دادند بر دیوارهای بنای یادبود هولوكاست نوشته شد ‘صهیونیست ها خواهان هولوكاست بودند’.

این گزارش ها حاكی است، درحالی ده ها شعار شبانه بر دیوارهای بنای یادبود هولوكاست كه بر فراز تپه ای در بیت المقدس قرار دارد، نوشته شده است كه ماموران پلیس و مسولان این موزه علی رغم نگهبانی های مداوم از فرد و یا افرادی كه مبادرت به این اقدام ورزیده ابراز بی اطلاعی می كنند.

شعار نویسی همچون ‘هیتلر به خاطر هولوكاست از تو متشكریم’ آنچنان خشم و انزجار علیه صهیونیسم را بر دیورهای این بنای یادبود هویدا ساخته است كه ‘آنور شالو’ رییس این موزه را متحیر و شوكه ساخت.

برخی از یهودیان افراطی و ارتودكس، رژیم صهیونیستی را نماد كراهت و زشتی دانستند چرا كه به باور این افراد برای تحقق اهداف مورد نظر یهود تا ظهور مسیح می بایست در انتظار ماند.

شعارهای دیگری چون ‘یهودیان بیدار شوید، این رژیم ددمنش از ما محافظت نمی كند، بلكه مرا به مخاطره می افكند… جنگ صهیونیست ها جنگ ملت یهود نیست’بر بنای یادبود ید واشم نوشته شده است.

برپایه این گزارش ‘میكی روزنفلد’ سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی دراین ارتباط به خبرنگاران گفت به نظر می رسد شعارنویسی های صورت گرفته كار یك گروه تندرو مذهبی باشد.

بنای یادبود هولوكاست، ید واشم ، موزه و بنای یادبودی است كه در سال 1953 بر فراز تپه‌ای در بیت‌المقدس احداث شد .

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار