افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 30 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

استقبال عجیب لندن از شاهزادۀ سعودی! +عکس

بن سلمان

به گزارش افغان تلکس، بن سلمان قرار است بزودی راهی لندن شود و همین موضوع موجب بروز عکس العمل مردم بریتانیا شده است.

فعالان صفحات اجتماعی در بریتانیا تصاویری از لاری‌ها در سَرَک‌های لندن نشر کردند که روی آن تصاویر و شعارهایی علیه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی نقش بسته است.

به نقل از ویبسایت خبری العهد، فعالان صفحات اجتماعی با نشر تصاویری از لاری ها در سَرَک های لندن نوشتند، این تصاویر حامل شعارهایی علیه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی واعلام مخالفت با سفر او به لندن است.

لاری

لاری

بر روی یکی از این لاری ها تصویر بزرگی از بن سلمان دیده می شود که زیر آن نوشته است: بریتانیا نباید میزبان محمد بن سلمان جنایتکار جنگی باشد.

این در حالی است که بن سلمان قرار است چند روز دیگر راهی لندن شود و همین موضوع موجب بروز موجی از نارضایتی و خشم در بین محافل قانونی و حقوقی بریتانیا و نیز فعالان صفحات اجتماعی و دست اندرکاران حقوق بشر در این کشور شده است تا جایی که از ترزا می نخست وزیر خواسته اند این سفر را لغو کند.

درخواست کتبی از ترزا می برای لغو سفر بن سلمان

همچنین در چوکات کمپاین علیه سفر بن سلمان به بریتانیا، چند روز پیش نماینده گانی از هشت نهاد حقوقی و فعالان در زمینه مبارزه با جنگ و تسلیحات در یک پیام کتبی به ترزا می او را به لغو سفر بن سلمان فراخواندند.

امضا کننده گان این نامه تاکید کرده اند که سفر بن سلمان به لندن برای ما عار و ننگ است زیرا او در یمن مرتکب جنایت های خطرناکی شده است و منافع مردم بریتانیا و ارزش های آن با این سفر در تعارض است و باید لغو شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار