افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 7 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

استقبال بشار اسد از وزیر خارجه روسیه!

 

 

‘بشار اسد’ رییس جمهوری سوریه ظهر سه شنبه از ‘سرگئی لاوروف’ وزیر امور خارجه روسیه و ‘میخاییل فرادكوف’ رییس سازمان اطلاعات این كشور در كاخ ریاست جمهوری در دمشق استقبال كرد.

 

خبرگزاری سوریه (سانا) این خبر را به صورت كوتاه و از طریق پیام به مشتركان خود مخابره كرد.

وزیر خارجه روسیه امروز وارد دمشق شد و از سوی ده ها هزار سوری در اتوبان جنوبی دمشق و منتهی به كاخ ریاست جمهوری سوریه مورد استقبال قرار گرفت.

در جریان این استقبال مردمی حاضران در حالی كه عكس های اسد، رییس جمهوری روسیه ، پرچم های سوریه ، روسیه ، چین ، ایران و حزب الله را در دست داشتند، شعارهایی در طرفداری از روسیه ، چین و اصلاحات در سوریه و بشار اسد سر دادند.

‘عبیر القادری’ یكی از دانشجویان سوری در مراسم استقبال از وزیر خارجه روسیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در دمشق از موضع اخیر روسیه در وتو كردن قطعنامه ضد سوری ابراز خرسندی كرد.

وی با تاكید بر این كه مردم سوریه رییس جمهوری و كشور خود را دوست دارند ، گفت: مردم سوریه مردم روسیه را نیز دوست دارند و با وتوی قطعنامه در شورای امنیت این دوستی بیش از پیش عمیق تر شد.

یك مهندس فلسطینی حاضر در مراسم استقبال نیز در گفت وگو به خبرنگار ایرنا گفت: ما آمده ایم تا از مواضع روسیه در قبال سوریه تشكر كنیم .

وی با اشاره به این كه این موضع روسیه در حمایت از سوریه موجب تقویت مقاومت ضد صهیونیستی و توجه به مساله فلسطین شد، افزود: امروز وظیفه اصلی ما دفاع از فلسطین است و هر كشوری كه نظر و نگاهش را متوجه فلسطین كند ما از آن دفاع می كنیم .

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار