افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 22 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

استقبال اسراییل از باز کردن دفاتر خبرى در سرزمین های اشغالی

اسراییل

سفیر اسراییل گفت که تل آویو از پیشنهاد شبکه العربیة براى باز کردن دفاتر خبرى در اسراییل استقبال می کند.

طبق خبر درج شده در سایت اسراییلى IsraelinArabic دانییل نیفو سفیر اسراییل در اردن در مصاحبه با این خبرگذارى گفت: روابط محکمى بین کشورش و اردن وجود دارد که مبتنى بر اطمینان و احترام متقابل است و تاکید نمود که اسراییل اهمیت زیادى به روابطش با عمان مى دهد و بیشتر از هر وقت دیگرى پابند است که این روابط را بیشتر کند.

این سفیر خاطر نشان نمود که بحران حرم قدس تهدید آشکارى براى کل یهودیان بود. همچنانکه به تیرگی روابط بین کشورش واردن به سبب کشته شدن چند اردنی با فَیْر مرمی نیروی حفاظتى اسراییلی اشاره کرد و گفت این بحران قرارداد صلح میان دو کشور را به خطر افتاده و افزود که تلاش هایى براى حل این بحران در حال انجام است که به زودى منجر به از بین رفتن تیرگى این روابط خواهد شد.

دانییل نیفو در همین زمینه گفت که اسراییل همیشه بر آنست که روابط خود را با کشورهاى منطقه به خصوص کشورهاى عربى بهتر نماید اما اقدامات تحریک آمیز شبکه خبرى الجزیره از جمله تشویق به خشونت ضد اسراییل و طرفدارى از فلسطین در راپورات خود و نیز حمایت از تروریزم، همیشه مانعى بر سر بهتر نمودن این روابط بوده و این امر منجر شد که نخست وزیر و وزیر دفاع و وزیر ارتباطات اسراییل بر آن شوند که با هماهنگی با چند کشور عربى به بسته شدن دفتر شبکه الجزیره در قدس فرا خوانند.

سفیر اسراییل در پایان بیان نمود که بین اسراییل و چند کشور عربى این اتفاق نظر وجود دارد که شبکه الجزیره به سبک و سیاق جرمنی نازى عمل مى کند و با توجه به اینکه اسراییل در صف کشورهاى معتدل عربى ایستاده، از بعضى خبرگزارى هاى آنها براى باز کردن دفتر در اسراییل به جاى شبکه الجزیره دعوت نمودیم و این امر با استقبال بعضى از این خبرگزارى ها از جمله شبکه العربیة مواجه شد و بر این اساس تل آویو از پیشنهاد شبکه العربیة براى باز کردن دفاتر خبرى در اسراییل استقبال می کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار