افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 11 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

ارتباطات مرموز سعودی ها با موساد

saudi mossad

دیدار سابق سازمان استخبارات عربستان سعودی با رییس سابق موساد در ماه آکتبر و در نیویارک، اذهان جهانی را به طرف خود برده است.

رییس سابق سازمان استخبارات عربستان سعودی، که ماه آکتُبر با رییس سابق موساد، در نیویارک دیدار کرده بود، مدعی شد که این نشست فقط برای گفتن یک اصل درباره فلسطین بود.

به نقل از رای‌الیوم ، شاهزاده ترکی الفیصل رییس سابق سازمان استخبارات عربستان سعودی دلیل دیدارش با افرایم هالیوی رییس سابق سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) را توجیه کرد.

شاهزاده الفیصل، به شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان گفت که دلیل دیدارش با رییس سابق موساد برای گفتن این موضوع بود که فلسطین قضیه اول است.

این شاهزاده سعودی مدعی شد، هر کسی که معتقد است عربستان با اسراییل همکاری خواهد کرد در حالی‌که این رژیم اراضی فلسطین، سوریه، لبنان و همچنین قدس را اشغال کرده است، نمی‌داند در مورد چه چیزی حرف می‌زند.

رییس سابق سازمان استخبارات عربستان سعودی در ادامه افزود، اعلامیه دیوان پادشاهی و موضع پایدار سعودی از زمان تشکیل دولت اسراییل در سال 1948 با اتهام‌ها مبنی بر این‌که این کشور از تصمیم دونالد ترمپ رییس‌جمهوری امریکا در به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت اسراییل حمایت می‌کند را نقض می‌کند.

وی با اشاره به این‌که قدس ملک ترمپ نیست تا آن را به کسی تقدیم کند، اظهار داشت، جهانیان از اعلامیه رییس‌جمهوری امریکا در تعجب و هرج و مرج فرو رفته‌اند.

روزنامه عبری‌زبان آحارونوت از دیدار شاهزاده فیصل و رییس سابق موساد در ماه آکتُبر در نیویارک، خبر داده بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار