افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 4 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

ادامه عملیات قوای یمنی علیه متجاوزان در جبهه‌های مختلف

یمنی

عملیات نیروهای اردوی ملی و کمیته‌های مردمی یمن علیه متجاوزان سعودی و مزدوران آنها در جبهه‌های مختلف همچنان ادامه دارد.

به نقل از المیادین، یک منبع نظامی گفت که نیروهای اردوی ملی و کمیته‌های مردمی یمن تپه الصفراء در بخش کَرِش در شمال ولایت لحج در جنوب یمن را به کنترول خود در آوردند که در پی این عملیات، شماری از مزدوران عبدربه منصور هادی رییس‌جمهور فراری و مستعفی این کشور به هلاکت رسیده و یا زخم برداشتند.

یک منبع نظامی یمنی دیگر گفت که نیروهای اردوی ملی و کمیته‌های مردمی این کشور با راکت‌های کاتیوشا، فرقه العین متعلق به مزدوران منصور هادی در بخش المواسِط در جنوب ولایت تعز را در هم کوبیدند.

ساعاتی پیش از این حمله راکتی، اردوی ملی و کمیته‌های مردمی یمن تلاش مزدوران منصور هادی برای پیشروی به‌سمت تپه‌های الکزامی، شلوب و الجسر در منطقه الکَدَحه واقع بین دو بخش المعافِر و مَقبَنه در جنوب ولایت تعز را خنثی کردند.

از سوی دیگر عبدالحافظ ابوبکر قوماندان مزدوران منصور هادی در جبهه جبل هیلان در بخش صِراوح در غرب ولایت مأرب در درگیری با نیروهای اردوی ملی و کمیته‌های مردمی یمن کشته شد.

این در حالی است که نیروهای یمنی موفق شدند پیشروی مزدوران منصور هادی در پایین جبل هیلان را متوقف کنند. در پی این عملیات، 10 تن از مزدوران منصور هادی کشته و یا زخم برداشتند.

در مقابل نظامیان سعودی منطقه آل الشیخ در بخش سرحدی منبه در غرب ولایت صعده در شمال یمن را هدف حملات راکتی و توپخانه‌ای خود قرار دادند. طیارات جنگی ایتلاف متجاوز سعودی نیز دو بخش سرحدی حرض و میدی در حجه در غرب یمن را بمباردمان کردند.

یک منبع نظامی از کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران رییس‌جمهور فراری و مستعفی یمن در پی حملات توپخانه‌ای نیروهای اردوی ملی و کمیته‌های مردمی یمن در منطقه سرحدی الطوال در جیزان خبر داد.

یک منبع نظامی گفت که نیروهای اردوی ملی و کمیته‌های مردمی یمن، مراکز تجمع اردوی سعودی در پایگاه‌های المخروق، الطویل، السُدیس، الفواز و ارتفعات رجلا در نجران را هدف حملات راکتی خود قرار دادند.

رسانه‌های رژیم سعودی اخیراً به کشته شدن بیش از 57 افسر و عسکر این رژیم در یمن طی ماه سِپتِمبر جاری اعتراف کرده‌اند.

طی دو ماه گذشته اردوی ملی و کمیته‌های مردمی یمن حملات خود به مواضع متجاوزان و مزدوران آنها در جبهه‌های مختلف را تشدید کردند.

این در حالی است که در ماه سِپتِمبر، مواضع متجاوزان در نجران، عسیر، و جیزان شاهد بیشترین عملیات اردوی ملی و کمیته‌های مردمی یمن بودند که در پی آن خسارات سنگینی به اردوی سعودی و تجهیزات جنگی مختلف آن وارد شد.

نیروهای یمنی همچنین در ماه جاری عیسوی علاوه بر انجام حملات زمینی، حملات راکتی خود به مواضع متجاوزان را نیز تشدید کردند که در پی این حملات، خسارات سنگینی به ایتلاف متجاوز سعودی وارد آمد.

اردوی ملی و کمیته‌های مردمی یمن طی هفته‌های اخیر پایگاه‌ها و مواضع ایتلاف متجاوز سعودی و مزدوران آنها را هدف حملات توپخانه‌ای و راکتی سنگین خود قرار داده‌اند که در پی این حملات شماری از نظامیان سعودی کشته و یا زخمی شد‌ه‌اند.

در مقابل طیارات جنگی ایتلاف متجاوز سعودی و مزدوران نیز هر روز مناطق مسکونی یمن و زیرساخت‌های این کشور را هدف حملات هوایی، زمینی و بحری قرار می‌دهند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار