افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 30 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

ادامه درگیری ها در یمن

یمن

منابع یمنی اعلام کردند که جنگنده‌های ایتلاف متجاوز سعودی برای نوزدهمین روز متوالی آتش‌بس را در تعدادی از ولایات یمن نقض کردند.
نیروهای اردوی ملی و کمیته‌های مردمی یمن ۴۶ مزدور ایتلاف متجاوز سعودی را در مناطق مختلفی از ولایت البیضاء دستگیر کردند.

به نقل از المنار، منابع یمنی اعلام کردند که اردوی ملی و کمیته‌های مردمی در راستای عملیات نظامی با هدف متوقف ساختن تجاوز عربستان، 40 مزدور ایتلاف متجاوز سعودی در بخش رادع در ولایت البیضاء را دستگیر کردند.

نیروهای اردوی ملی و کمیته‌های مردمی یمن همچنین 6 تن از مزدوران ایتلاف متجاوز سعودی را در بخش ذی ناعم در ولایت البیضاء دستگیر کردند.

منابع یمنی همچنین اعلام کردند که جنگنده‌های ایتلاف متجاوز سعودی برای نوزدهمین روز متوالی آتش‌بس را در تعدادی از ولایات یمن نقض کردند.

و خبر دیگر اینکه افراد مسلح مروان ابوشوقی ریاست ترافیک ولایت عدن را در منطقه الشیخ عثمان در شهر عدن ترور کردند.

ایتلاف متجاوز سعودی علی‌رغم توافقات قبلی همچنان به نقض آتش‌بس و بمباردمان مناطق مختلف یمن ادامه می‌دهد و این در حالی است که مذاکرات گروههای یمنی برای رسیدن به راه حل بحران این کشور همچنان در کشور کویت ادامه دارد.

عربستان سعودی ضمن ایتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم حمل سال جاری حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و اطفال کشته و یا زخمی شده و ده‌ها هزار نفر نیز آواره و 80 فیصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و صحی این کشور ویران شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار