افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 12 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

اختطاف نخست وزیر لبنان توسط عربستان سعودی

سعد حریری

رییس جمهور لبنان به سفرای خارجی گفته است که نخست وزیر این کشور که هفته گذشته به طور ناگهانی در عربستان سعودی استعفا کرده، اختطاف شده است.

به نقل از رویترز، یک مقام ارشد لبنانی روز شنبه در اظهاراتی تاکید کرد: میشل عون رییس جمهور لبنان به سفرای خارجی گفته است که سعد حریری نخست وزیر لبنان اختطاف شده و باید مصونیت داشته باشد.

از زمان اعلام استعفای غیر منتظره و ناگهانی سعد حریری طی هفته گذشته، رییس جمهور لبنان نشست هایی را با سیاستمداران لبنانی و دپلومات های خارجی داشته است.

این مقام ارشد لبنانی تصریح کرد: رییس جمهور لبنان این اظهارات را روز جمعه در یک نشست بیان کرده است.

رییس جمهور لبنان گفته است: تمام چیزهایی که سعد حریری گفته است یا شاید بگوید، منعکس کننده واقعیت نیست آن هم به دلیل مرموز بودن وضعیت وی پس از ناپدید شدن از انظار عمومی در عربستان سعودی از هفته گذشته تاکنون.

رسانه‌های رسمی در عربستان سعودی مجموعه تصاویری از سلمان بن‌عبدالعزیز پادشاه این کشور در بازگشت از سفر مدینه به ریاض، نشر کرده‌اند.

در میان استقبال‌کننده گان از شاه سعودی هنگام بازگشت به ریاض، سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان بود، که شنبه هفته گذشته در ریاض تحت فشارهای مقام‌های سعودی، استعفای خود از نخست‌وزیری را از طریق شبکه تلویزیونی العربیه اعلام کرده و از آن زمان به لبنان بازنگشته است.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار