افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 28 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

احساس خطر جرمنی از تروریست پروری در این کشور

تروریست جرمنی

سازمان استخبارات داخلی جرمنی درباره خطرات زنان سلفی و شکل گیری نسلی از تروریست‌های افراطی در این کشور هشدار داد.

به نقل از هفته نامه اشپیگل ، مبارزه علیه تبلیغات اسلام گرایان افراطی و حملات تروریستی در جرمنی تا به حال آشکارا بیشتر علیه مردان بوده است و زنان در این زمینه در حاشیه قرار داشتند. البته گویا این تصوری فریبنده است.

سازمان استخبارات داخلی ایالت نوردراین- وست فالن جرمنی اخیرا شبکه‌ای از ده ها تن از زنان سلفی را زیر نظر قرار داده است. به گفته رییس این سازمان امنیتی آن ها شکاف های ایجاد شده در صحنه های سلفی نتیجه بازداشت بسیاری از رهبران مرد سلفی در جرمنی را پر می کنند.

بورکهارد فرایر ، رییس سازمان استخبارات داخلی ایالت نوردراین- وست فالن جرمنی در این باره اظهار داشته است که ما در این ایالت شبکه‌ای متشکل از 40 زن سلفی را زیر نظر قرار داده‌ایم. این شبکه یک پروگرام کامل سلفی گری از تربیت اطفال تا پخت پز و تفسیر قوانین مذهبی و تحریک علیه به زعم خود غیر مومنان را در پروگرام دارند.

به نوشته هفته نامه اشپیگل، در بین افراد بازگشته از مناطق بحرانی همچنین تعداد زیادی زنان وجود دارند که با افکار افراطی گری به جرمنی باز می گردند. بر اساس اطلاعات این هفته نامه جرمن، حدود 50 زن تا به حال از این مناطق بحرانی به جرمنی بازگشته اند. سازمان های امنیتی جرمنی از این افراد من‌حیث مادران و افراد با نفوذ اجتماعی می ترسند. حتی اطفالی که با این زنان در مناطق بحرانی بوده اند و حالا با خانواده های خود به جرمنی بازگشته اند ممکن است دارای ایده های افراط گرایی باشند و بنابراین نسل جدیدی از جهادی ها در جرمنی شکل گرفته و رشد کند.

سلفی گری یک شاخه افراطی از اسلام است که طرفداران آن هر گونه مدرنیته را رد می کنند. هدف سلفی ها تحول کامل دولت و ایجاد نظامی حقوقی بر اساس قوانین مد نظر خود است.

بر اساس ارزیابی سازمان استخبارات داخلی جرمنی، زنان سلفی فرزندان خود را از طفلی با سلفی گری آشنا می کنند و سلفی گری به یک موضوع خانواده گی در این خانواده ها تبدیل می شود.

به گفته رییس سازمان استخبارات داخلی ایالت نوردراین – وست فالن البته هر سلفی یک تروریست نیست، اما هر تروریست که ما در سال های گذشته در اروپا دیده ایم از گروه سلفی ها بوده است.

آژانس خبررسانی جرمنی اواسط ماه دیسِمبر به نقل از محافل استخباراتی در جرمنی نوشت که سازمان های امنیتی در جرمنی ده ها زن و نوجوان را من‌حیث عناصر خطر طبقه بندی کرده اند که احتمال وقوع حملات تروریستی از طرف آن ها می رود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار