افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 23 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

احساس خطر تاجکستان از حضور داعش در افغانستان!

امامعلی رحمان

مسکو برای حفاظت از سرحدات مشترک تاجکستان با افغانستان تانک‌های پیشرفته و چند فروند چرخبال را به اردوی تاجکستان تحویل داده است.

امامعلی رحمان رییس جمهور تاجکستان با اشاره به سرحد مشترک طولانی این کشور با افغانستان تصریح کرد این کشور نمی‌تواند در برابر حضور داعش در شمال افغانستان بی‌تفاوت باشد.

این در حالی است که اخیرا محمد محقق معاون رییس اجراییه گفته بود که پس از شکست داعش در عراق و سوریه، این گروه تروریستی به صورت برنامه ریزی شده به شمال افغانستان منتقل شده‌اند.

چندی پیش آژانس خبررسانی فرانسه از حضور جنگجویان خارجی داعش در افغانستان خبر داده بود.

براساس این راپور، اعضای این گروه ترویستی که اخیرا به افغانستان آمده‌اند از اتباع الجزایر و فرانسه هستند و جنگجویان محلی را آموزش می‌دهند.

از سوی دیگر نیز مسکو برای حفاظت از سرحدات مشترک تاجکستان با افغانستان تانک‌های پیشرفته و چند فروند چرخبال را به اردوی تاجکستان تحویل داده است.

بی.بی.سی راپور داد که رییس جمهور تاجکستان در ادامه سخنرانی سالانه خود در پارلمان کشورش خواستار افزایش کمک‌های جامعه جهانی به افغانستان شد.

وی کمک به احیای اقتصادی و رشد اجتماعی افغانستان را بهترین راه استقرار صلح و ثبات در کشور و تامین امنیت در منطقه دانست.

  1. Malik Zada :

    وطن هچوجان خودنگاه کن سرورمن زنده آبادسرسبزباشی پدرمعنوی تاجک هاجهان

  2. Ali Wafa :

    بله احساس خطر تاجیکستان کاملا به جا هست .اما این رئیس جمهور ما هست که خطر پیش گوشش اما باز هم هیچ به فکر وطن و مردمش نیست .خودش در امنیت باشد مردم و وطن هیچ . اگر روزی که داعش در افغانستان قدرتمند تر شود که میشود کشور ما مثل سوریه و عراق گردد که می گردد به غنی زیاد که فشار آمد میگریزد به آمریکا .وای به حال مردم مظلوم افغانستان . مرگ بر دولت فاسد و آمریکایی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار