افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 20 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

اتباع دولت هند در امارات همانند یک بم ساعتی هستند!

هند

شیخ سلطان بن محمد القاسمی گفت: افزایش تعداد اتباع دولت هند در امارات همانند یک بم ساعتی موجودیت کشور امارات را در معرض خطر قرار داده است!

حاکم شارجه و عضو شورای عالی امارات متحده عربی در دیدار با جمعی از تجار اماراتی ضمن اشاره به سرشماری های صورت گرفته درباره رشد جمعیت اتباع هندی شاغل در امارات هشدار داد و گفت: افزایش تعداد اتباع دولت هند در امارات همانند یک بم ساعتی موجودیت کشور امارات را در معرض خطر قرار داده است تا آنجا که سفیر دولت هند با ارایه یک یادداشت رسمی به مقامات اماراتی در ابوظبی خواستار آن گشته است که اتباع هندی از تابعیت اماراتی برخوردار شوند از همین رو به باور ما اکنون زمان آن فرا رسیده است که در ارتباط با موضوع نیروی کار خارجی خاصتاً اتباع کشور هند تصمیمی قاطعانه و نهایی اتخاذ گردد.

در اين نشست شیخ سلطان بن محمد القاسمی با اشاره به ضرورت پاسداشت هویت ملی امارات متحده عربی تاکید نمود که همه مسئولین اماراتی باید کاملا این خطر عظیم را مورد توجه خود قرار دهند تا با پیشگیری از تکرار فاجعه جزایر فیجی از تبدیل امارات به آنچه وی یک مستعمره آسیایی جدید برای دولت هند نامید ممانعت به عمل آورند. به گفته وی مقامات اماراتی به خوبی از این حقیقت آگاهند که برخی طرف ها در دهلی نو در حال برنامه ریزی برای نفوذ هر چه بیشتر در تار و پود جامعه امارات می باشند .

حاکم شارجه در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم جایگزینی نیروی کار هندی با ترکیبی از سایر ملیت ها از تشکیل جلسه شورای وزیران امارات در طول هفته جاری برای تصمیم گیری نهایی و قاطعانه در باره نحوه پاسخگویی به زیاده خواهی های دولت هند و تعین سرنوشت نیروی کار هندی خبر داد.

بر مبنای این راپور حاکم شارجه در ادامه با اشاره به ضرورت روزافزون اصلاح و بازنگری قانون تابعیت امارات تصریح نمود: هر چه زودتر باید برای این خلأها چاره اندیشی لازم صورت بگیرد تا زمینه هرگونه سوء استفاده احتمالی در آینده از بین برود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار