افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 7 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

ابزارغیراخلاقی امریکا برای استنطاق از اسرای عراقی

فساد

نظامیان امریکا از هرزه‌نگاری برای استنطاق از بازداشتی‌ها در عراق استفاده می کنند.

اسنادی که ادوارد اسنودن ، کارمند سابق سیا و افشاگر اسناد مربوط به جاسوسی‌های امریکا افشا کرده نشان می‌دهند آژانس امنیت ملی امریکا با روش‌هایی جدید از اسرای مسلمان عراقی استنطاق کرده است. ویبسایت اینترسپت بر اساس دست‌نوشته‌های یکی از کارکنان آژانس امنیت ملی امریکا که به‌صورت داوطلبانه برای همکاری در یک پروژه مشترک با سیا به عراق سفر کرده، نوشته که او متوجه فلم‌ها و عکس‌های مستهجنی شده که کنار هزاران فایل ویدیویی و تصویری دیگر که شامل فایل‌های مذهبی، آموزشی و نیروگیری بوده، قرار داشته است.
این عضو آژانس، یکی از اعضای گروه تحقیق عراق بوده ــ کارگروه مشترکی بین سیا و آژانس استخبارات دفاعی که برای یافتن سلاح‌های کشتارهای جمعی و جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی، در عراق حضور داشته است.
به‌نوشته اینترسپت یکی از گروه‌های مشتری این فایل‌ها لواهای نظامیِ در حال استنطاق از مظنونان بودند. آنها این هرزه‌نگاری‌ها را ابزارهایی مفید برای فروپاشی مقاومت روانی بازداشتی‌ها می‌دانستند.
پیش از این یکی از بازجویان امریکا در بازداشتگاه گوانتانامو، در کیوبا گفت که در آن بازداشت‌گاه از مطالب هرزه به‌عنوان تشویق برای برخی از بازداشتی‌ها و به‌عنوان یک ابزار تنبیهی برای برخی دیگر استفاده می‌شد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار