افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 26 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

ابراز نگرانی چین از پروازهای خطرناک امریکا

طیاره امریکایی

به نقل از آژانس خبررسانی فرانسه، پس از آنکه 2 طیاره جنگنده چینی یک طیاره شناسایی و جاسوسی امریکایی را بر فراز دریای شرقی چین رهگیری و تعقیب کردند، چین روز سه شنبه از ایالات متحده خواست تا به پروازهای خطرناک و غیردوستانه طیارات اش پایان دهد.

پنتاگون اعلام کرده است که تقابل و رویارویی بین طیارات ، ناامن بوده ولی بخش زیادی از تعاملات صورت گرفته بین طیارات امن بوده است.

وزارت دفاع چین نیز با نشر اعلامیه ای اعلام کرد که اقدامات پیلوت ها در تعقیب و رهگیری طیاره جاسوسی امریکا، قانونی لازم و حرفوی بوده است.

این اعلامیه افزود: طیاره اردوی امریکا به سرحد چین نزدیک شده و عملیات جاسوسی را انجام داده که امنیت ملی چین را تهدید کرده است. این اقدامات به روابط نظامی امریکا و چین لطمه می زند و ایمنی پیلوتان دو طرف را تهدید می کند. طرف امریکایی باید عاجلا این اقدامات ناامن، غیر حرفوی و غیر دوستانه و خطرناک را متوقف کند و اقدامات عملی را برای افزودن انرژی مثبت به تحولات در روابط نظامی دو جانبه اتخاذ نماید.

در ماه می نیز 2 طیاره جنگی چینی یک طیاره امریکایی را در حریم هوایی بین المللی بر فراز دریای شرقی چین، رهگیری کردند. چین به دقت فعالیت های اردوی امریکا در منطقه را زیر نظر دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار