افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 9 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

ابراز نگرانی دولت آلمان نسبت به وضعیت زندانیان فلسطینی

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان در واكنش به ادامه اعتصاب غذای زندانیان دربند زندان های رژیم صهیونیستی در اعتراض به وضعیت نامناسب حاكم بر این زندانها، گفت: ما با دقت و نگرانی شرایط این زندانیان را دنبال كرده و برای بهبود این شرایط تلاش می كنیم.

درحال حاضر بیش از یك سوم زندانیان فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی در اعتصاب غذا به سر می‌برند. مسئولان صهیونیست این زندانها بطور رسمی اعلام كرده‌اند كه از میان چهار هزار و 700 زندانی فلسطینی دستكم یكهزار و 550 نفرشان دست به اعتصاب غذاهای طولانی یا محدود زده اند.

این زندانیان در اعتراض به وضعیت حبس خود از دو ماه پیش در اعتصاب غذا هستند و دو نفر از آنها از ۷۰ روز پیش تاكنون چیزی نخورده‌اند و خطر مرگ آنها را تهدید می‌كند.

بدنبال بازدید روز سه شنبه هیات اعزامی اتحادیه اروپا از رام الله و بیت المقدس، این اتحادیه با صدور بیانیه ای با ابراز نگرانی شدید از وضعیت زندانیان اعتصاب كننده، از مقامات اسرائیل خواست هرچه سریعتر امكانات درمانی و حق ملاقات به فلسطینیان زندانی را بدهد.

به گزارش ایرنا،’آندریاس پشكه’ روز چهارشنبه در نشست خبری سخنگویان دولت آلمان با خبرنگاران، با بیان این مطلب افزود: ما در این زمینه با دولت خودگردان فلسطینی و مقامات اسرائیل در تماس هستیم و برای بهبود وضعیت این زندانیان كه هدف اصلی ما است به تلاش خود ادامه خواهیم داد.

پشكه اما در پاسخ به این سووال كه آیا این موضوع در سفر وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به برلین با وی مطرح شده یا نه، از ارائه جزییات خودداری كرد و گفت: مذاكرات در این زمینه ادامه دارد.

احتمال حضور نیروهای آلمانی در قالب ناظران سازمان ملل در سوریه، دیگر سووال مطرح شده از سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان بود كه وی در پاسخ، گفت: تا این لحظه در دولت آلمان تصمیمی مبنی بر ارائه كمك نیروی انسانی به سوریه اتخاذ نشده است.

پشكه افزود: البته مذاكره مقامات این كشور با دبیركل سازمان ملل برای نحوه حمایت آلمان از ماموریت ناظران سازمان ملل در سوریه ادامه دارد.

وی یاد آور شد: در راستای این حمایت ها،دولت آلمان روز گذشته مبلغ 400هزار دلار بابت هزینه پرواز هواپیمای سازمان ملل كه در چارچوب مامورین ناظران این سازمان در سوریه روز گذشته از ایتالیا عازم دمشق شد، پرداخت كرده است.

سخنگوی وزارت كشور آلمان نیز در نشست خبری امروز خود در مورد وضعیت نیروهای محلی افغان كه به نحوی با نظامیان این كشور همكاری دارند و ترتیب خروج آنها از افغانستان به آلمان،گفت: هنوز زود است كه وارد جزییات این موضوع شویم.

‘ینس تشكه’، با بیان اینكه نیروهای آلمانی تا پایان سال 2014 در افغانستان حضور خواهند داشت، افزود: مذاكرات در زمینه انتقال نیروهای محلی كمك كننده به نظامیان آلمانی، با وزارت خانه های دفاع و امور خارجه در جریان است و ما درمورد سناریو های مختلف و اینكه ابتدا كدام نیروها به كشور بازگردانده شوند، فكر می كنیم.

160 افغان در چارچوب نیروهایی داخلی با پلیس فدرال آلمان كه وظیفه اصلی آن آموزش پلیس افغانستان است همكاری می كنند و تعداد زیادی از این نیروها نیز با وزارت دفاع و ارتش این كشور همكاری دارند.

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار