افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 28 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

ابراز نگرانی دفتر سازمان جهانی حفظ الصحه از وضعیت مریضان در غزه

غزه

دفتر سازمان جهانی حفظ الصحه در غزه ضمن ابراز نگرانی از وضعیت مریضان این منطقه از ادامه رایزنی‌های با مقامات تشکیلات خودگردان و طرف اسراییلی برای مهیا کردن مقدمات خروج مریضان از نوار غزه خبر داد.

مدیر دفتر سازمان جهانی حفظ الصحه در نوار غزه از وجود برخی تماس‌های بین المللی این سازمان با وزارت حفظ الصحه فلسطین در غزه و کرانه باختری و طرف اسراییلی به منظور صدور مجوز برای اعزام مریضان به خارج خبر داد.

به راپور مرکز اطلاع رسانی فلسطین، محمود ضاهر در گفتگوی ویژه با الرساله نت تصریح کرد که بخش صدور مجوز برای سفر مریضان به خارج در وزارت حفظ الصحه فلسطین در رام‌الله توقف روند صدور مجوز برای اعزام مریضان به خارج را قبول ندارد، اما بسام بدری مدیر دفتر این بخش در غزه از ارایه 1500 تا 2000 درخواست برای اعزام به خارج خبر داد و گفت این افراد چشم‌انتظار موافقت رام الله با این درخواست‌ها هستند.

وی افزود سازمان جهانی حفظ الصحه در بالاترین سطح بین‌المللی از طریق هماهنگ‌کننده مسایل فلسطین و اداره کل سازمان در قاهره و ژنیف و فلسطین با طرف امریکایی و دیگر طرف‌های بین‌المللی و نیز کشورهای حامی فلسطین تماس برقرار کرده است و امیدوار است این تماس‌ها به نتیجه برسد.

ضاهر تصریح کرد که وزارت حفظ الصحه فلسطین در رام‌الله توقف صدور مجوز برای اعزام به خارج را رد می‌کند، اما واقعیت‌ها نشان می‌دهد که برخی مریضان در سایه محرومیت از تداوی خود در خارج، جانشان در معرض خطر قرار گرفته است و این وضعیت بسیار نگران‌کننده است و باید فکری به حال آن‌ها کرد.

گفتنی است که محاصره نزدیک به 11 سال رژیم صهیونیستی علیه باریکه غزه در کنار عدم همکاری تشکیلات خودگردان فلسطین در اعزام مریضان به خارج جان بسیاری از این مریضان و خاصتاً اطفال را در معرض خطر قرار داده و باعث جان باختن 5 فلسطینی از جمله 3 نوزاد شیرخواره طی 3 روز گذشته و مرگ 11 نفر از آغاز سال 2017 جاری تاکنون شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار