- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

آموزش نژادپرستی در مکاتب رسمی سعودی

عربستان [1]

کتاب‌های درسی رسمی عربستان با در پیش گرفتن گفتمان ضد شیعی، آنها را خارج از اسلام و مخلد در آتش جهنم توصیف می‌کنند.

به گزارش افغان تلکس، سازمان بین‌المللی دیده‌بان حقوق بشر در راپوری با عنوان آنها برادران ما نیستند؛ گفتمان تنفرآمیز مسئولان سعودی به بررسی ابعاد اقدامات نژادپرستانه این رژیم در انزوای جمعیت شیعیان پرداخته و جنایات صورت گرفته بر ضد این اقلیت مسلمان را محکوم کرده است. راپور دیده بان حقوق بشر گرچه به محکومیت ظاهری اقدامات رژیم صهیونیستی بسنده کرده و ضمن مماشات با این اقدامات، هیچ راهکار خاص ای برای الزام دولت سعودی در مجامع بین المللی برای توقف این جنایت ها ارایه نداده، اما می تواند سندی رسمی از بخشی از جنایت هایی باشد که سعودی ها ضد شیعیان این کشور که دست کم 6 ملیون نفر هستند، روا می دارند.

دیده‌بان حقوق بشر سازمانی بین‌المللی است که کارمندان زیادی در بیش از 40 کشور دنیا دارد. این سازمان در شهرهای آمستردام، بیروت، برلین، بروکسل، شیکاگو، ژنیف، ژوهانسبورگ، لندن، لس‌آنجلس، مسکو، نایروبی، نیویارک، پاریس، سان فرانسیسکو، توکیو، تورنتو، تونس، واشینگتن و زوریخ دفتر دارد.

راپور سازمان دیده‌بان حقوق بشر که چند روز پیش و اواخر سِپتِمبر گذشته نشر شد، شامل خلاصه‌ای از اقدامات و تجاوزات صورت گرفته ضد شیعیان در عربستان سعودی است که با حمایت دستگاه حاکمه این کشور و مفتیان و موسسات وهابی همراه است. این راپور توصیه‌هایی را به حاکمیت سعودی ها برای توقف این جنایت ها و توصیه هایی را نیز به دولت ایالات متحده امریکا برای توقف هماهنگی های امنیتی و نظامی با این رژیم جنایتکار دارد.

در این راپور ضمن پرداختن به گفتمان نژادپرستانه و ضد شیعی حاکم بر موسسات رسمی، فضای الکترونیک و حتی کتاب های درسی در عربستان سعودی، بخش‌هایی از فتواها و بیانیه هایی صادر شده از سوی مفتیان سعودی و اظهارات خصمانه مسئولان رسمی عربستان ضد شیعیان گنجانده شده است.