افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 26 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

آموزش مخالفان سوری توسط عربستان در اردوگاه‌های ویژه در ترکیه و اردن

مخالفان سوری

یک وبگاه صهیونیستی نوشت: عربستان، همراه با برخی کشورهای دیگر شبه نظامیانی را در اردوگاه‌های ویژه در ترکیه و اردن برای انجام عملیات در سوریه آموزش می‌دهند.

وبگاه «دبکا فایل» به نقل از منابع خود مدعی شد که عربستان سعودی با کمک ترکیه و امریکا از سوی دیگر، عملیات‌ نظامی مجزایی را ساعتی قبل از آغاز نشست رییس جمهور امریکا با سران 6 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس در ریاض و برای نشان دادن اختلاف‌های خود با یکدیگر انجام دادند. امریکا پنجشنبه با کمک بم افکن‌های غول پیکر «بی -52 » خود مستقر در قطر تلاش کرد به سران عرب عزم خود را در سرکوب تهدید سازمان‌های خرابکار علیه کشورهای حاشیه خلیج فارس نشان دهد. این بمب‌افکن‌ها که در پایگاه هوایی العدیب مستقر بودند، به اهدافی نامشخص در اطراف موصل در شمال عراق حمله کردند.

به نوشته دبکا فایل، عربستان سعودی و ترکیه اخیرا همراه با اردن و مصر نیز در اقدامی جداگانه ایتلافی متشکل ار 3500 نفر شبه‌نظامی را برای بیان مخالفت با رویکرد خاورمیانه‌ای اوباما شکل داده‌اند.

دبکا فایل نوشت: این نیروها در اردوگاه‌های ویژه در ترکیه و اردن تحت حمایت مالی و نظامی و‌ آموزشی عربستان قرار دارند و اخیرا به سوریه رخنه کرده همگام با دیگر شورشیان در حلب سوریه مشغول نبرد علیه نیروهای وفادار به رییس جمهور سوریه هستند اما از سوی نیروی هوایی روسیه و سوریه به شدت بمباردمان می‌شوند.

این منبع خبری نوشت: ریاض این شبه نظامیان را بدین دلیل به سوریه اعزام کرده است تا مخالفت خاندان سلطنتی را با همکاری دیپلمکاتیک و نظامی امریکا با روسیه که موجب باقی ماندن رییس جمهور این کشور در قدرت می‌شود، نشان دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار