افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

آمریکا حضور پایدار در افغانستان دارد !

وزیر دفاع امریکا می گوید که پس از بیرون شدن بسیاری از سربازان امریکایی از افغانستان، واشنگتن حضور پایدار در این کشور خواهد داشت.
در همین حال وزیر دفاع امریکا تأکید می ورزد که طالبان توانایی شان را از دست داده اند.

واشنگتن یکبار دیگر به تمامی نگرانی هایی که بر اثر تبلیغات شان ، از بیرون شدن نظامیان خارجی از افغانستان ایجاد شده بود، پاسخ داد و به بهانه نگرانی مردم افغانستان حضور خود را بطور دایم در افغانستان اعلام کرد.

هر چند انتظار می رود که نظامیان خارجی افغانستان را پس از سال 2014 میلادی ترک کنند اما به نظر می رسد که مأموریت واشنگتن پس از آن نیز در افغانستان دنبال خواهد شد.

وی ادامه داد: ما برای یک هدف به افغانستان رفته ایم و هنوز به آن هدف خود نرسیده ایم هرچند در افغانستان حضور پایدار خواهیم داشت.

نبرد افغانستان به عنوان طولانی ترین نبرد امریکا در کارنامه این کشور ثبت شده است. اکنون به نظر می رسد که واشنگتن انتظار ادامه این جنگ را در سر می پروراند.

این سخنان در حالی گفته شده است که بارک اوباما رییس جمهوری آمریکا یکبار دیگر بر پایان جنگ در افغانستان تاکید کرد و گفت که تمامی سربازان شان از افغانستان دوباره به خانه های شان باز خواهند گشت.

وی که در مراسم یادبود از سربازان کشته این کشور در جنگ افغانستان صحبت می کرد ، افزود که جنگ در افغانستان پس از یک دهه در حال پایان یافتن است.

احتمال دارد این سخنان بخاطری گفته می شود که وی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار داشته و می خواهد با تبلیغات اینچنینی یکبار دیگر برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باشد.

در این مراسم لیون پانتا وزیر دفاع آمریکا نیز اعلام داشت که از آغاز جنگ در افغانستان تاکنون دوهزار سرباز آمریکایی در افغانستان کشته شده اند.

وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با تلویزیون ای بی سی این کشور ، ادامه داد که جهان باید بداند که ما با افغانستان در حال جنگ هستیم.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار