افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 30 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

آمریكا قصد دارد در انتخابات پارلمانی الجزایر دخالت كند

الجزیره – دبیركل حزب كارگران الجزایر اعلام كرد: آمریكا قصد دارد با استفاده از شیوه های مداخله جویانه خود در پروسه انتخاباتی كشور ها، این بار در انتخابات پارلمانی الجزایر دخالت كند.

‘لویزه حنون’ روز دوشنبه در همایش انتخاباتی در پایتخت الجزایر گفت كه آمریكا كمك های مالی مستقیم خود را به چهار سازمان و موسسه انتخاباتی آغاز كرده است و این موضوع از نظر محافل سیاسی الجزایری غیرقابل قبول بشمار می آید.

وی در ادامه افزود: دو سازمان حقوقی و دو سازمان فرهنگی این كمك ها را دریافت كردند و قصد دارند به روش هایی كه خواست آمریكا است در روند انتخابات آینده مجلس الجزایر بكار گیرند .

به گفته این مقام حزبی، طرف های آمریكایی با ارسال دعوتنامه برای برخی احزاب الجزایر از آنها دعوت كرد تا در كلاس های آموزشی نحوه حضور در انتخابات و بدست آوردن آرای بیشتر شركت نمایند.

این حزب در انتخابات سال 2007 میلادی ( سال 1385) از مجموع 24 حزب شركت كننده در انتخابات به عنوان چهارمین حزب، 26 كرسی مجلس ملی مردمی الجزایر را به خود اختصاص دهد.

كارشناسان سیاسی معتقدند با توجه به وقوع انقلاب های مردمی در برخی كشورهای اسلامی و اراده سیاسی دولت الجزایر برای اجرای اصلاحات سیاسی، انتخابات آینده مجلس ملی مردمی این كشور پرشور و رقابت بین احزاب مختلف از جمله احزاب اسلامگرا جدی خواهد بود.

احزاب و طیف های سیاسی مختلف الجزایر در اردیبهشت ماه سال آینده برای تصاحب 389 كرسی مجلس این كشور به رقابت خواهند پرداخت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار