افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 6 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

آمار خودكشی ها در ایتالیا حدود 30 درصد افزایش یافته است

روزنامه اقتصادی ‘ایل سوله ‘ با عنوان «شركت ها ورشكست می شوند، كارآفرینان خود را می كشند» از خودكشی دو نفر دیگر بدلیل وضعیت بد اقتصادی در ایتالیا خبر داد.

در این گزارش امده است ، در خودكشی های اخیر ایتالیا یك نفر كارفرما اهل رم به دلیل ناتوانی در پرداخت بدهی های تجاری اش اقدام به خودكشی كرد و یك كارگر 51 ساله اهل میلان نیز بخاطر از دست دادن شغل خود و بیكاری دست به خودكشی زد.

انجمن شركت های كوچك شهر مستره ‘ونیز’ اخیرا با ارائه گزارشی به آمار خودكشی به دلایل اقتصادی در ایتالیا پرداخته و اعلام كرد كه از سال 2008 تا 2010 میلادی موارد خودكشی 28 درصد و آمار تلاش برای خودكشی نیز بمیزان 20 درصد افزایش یافته است .

بر اساس آمار موسسه ملی آمار ایتالیا نیز ، تعداد خودكشی ها به دلایل اقتصادی كه در سال 2008 برابر با 150 مورد ثبت شده بود، در سال 2010 به 187 مورد افزایش یافته است.

همچنین در سال 2010 میلادی 245 مورد اقدام به خودكشی نیز به ثبت رسیده است.

شركت اخد مالیات اكوایتالیا (Equitalia) اخیراَ در برخی از شهرهای بزرگ ایتالیا گیشه ای به نام ‘گیشه دوست’ در اختیار متقاضیان و افرادی كه به هر دلیلی قادر به بازپرداخت بدهی های خود در رابطه با بیمه و مالیات و عوارض های گوناگون دولتی نمی باشند قرار داده تا از طریق این گیشه راه حل های مناسب در اختیار بدهكاران قرار دهند تا بدین ترتیب بنوعی از فشار وارده بر بدهكاران به دولت بكاهد.

انجمن صنعتگران و شركت های كوچك مستره همچنین اعلام كرد كه در سال گذشته میلادی 11 هزار و 615 شركت بویژه شركت های كوچك به دنبال تشدید بحران اقتصادی اعلام ورشكستگی كرده و حداقل 50 هزار نفر شغل خود را از دست دادند.

این انجمن افزود كه در طی چهار سال بحران اقتصادی و مالی كه گریبانگیر اروپا و ایتالیا شده است، ‌سال 2011 میلادی بدترین سال از نظر اعلام ورشكستگی شركت ها در ایتالیا بود كه با این ‌اوضاع وخیم و ناگوار اقتصادی، هم كارفرمایان و هم كاركنان متحمل زیان و بیكاری شدند.

‘جوزپه بورتولوسی’ دبیر این انجمن كاری ایتالیایی ، ‌سه عامل اصلی ورشكستگی شركت ها در ایتالیا را محدودیت اعطای اعتبار از سوی موسسات اعتباری، ‌تاخیر در پرداختی ها و كاهش شدید تقاضا از سوی مشتری ، ذكر كرده است .

انجمن صنعتگران و شركت های كوچك ایتالیا همچنین با یاداوری اینكه حدود یك سوم ورشكستگی ها، -معادل 3600 شركت- بخاطر تاخیر در پرداختی ها اعلام ورشكستگی كردند، افزود: ورشكستگی اغلب كارفرمایان به عنوان یك شكست شخصی تلقی شده و در برخی موارد حتی اقدام به خودكشی كرده اند.

ایتالیا بعنوان سومین اقتصاد حوزه یورو با بدهی بیش از هزار و 900 میلیارد یورویی مواجه بوده و میزان بدهی های این كشور به بیش از 120 درصد از تولیدات ناخالص ملی رسیده است.

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار