افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 4 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

آمار وحشتناک تجاوز جنسی به اطفال و نوجوانان در امریکا

تجاوز به اطفال نوجوانان امریکا

به گزارش افغان تلکس، سازمان بریس گزارش وحشتناکی از آمار تجاوز جنسی به اطفال و نوجوانان در امریکا ارایه داده است!
بیش از یک‌سوم تعرضات جنسی نسبت به اطفال و نوجوانان در ایالات‌متحده امریکا، توسط افراد خانواده قربانی انجام می‌شود.

قریب به ۸۲ فیصد از تمامی تعرضات جنسی را کسانی مرتکب می‌شوند که قربانی آنان را می‌شناسد؛ زن یا شوهر، یکی از اعضای خانواده یا یک دوست.

مطابق با راپور سازمان بریس، قریب به ۶۰ فیصد تجاوزات جنسی که در خانواده‌ها نسبت به فرزندان دختر صورت می‌پذیرد، به‌طورمعمول توسط پدر بیولوژیک (خونی) فرزند انجام می‌شود و در اغلب موارد، مادر بیولوژیک (خونی) فرزند با آن‌ها زنده گی نمی‌کند و درواقع، خانواده در گونه خانواده‌های تجدیدبناشده و یا تک‌سرپرست قرار دارد. مطابق با این راپور، رسانه‌های جمعی و یا حامیان حقوق بشر بیشتر بر مسایلی نظیر خشونت فزیکی بر فرزند تمرکز می‌کنند و سوءاستفاده جنسی اعضای خانواده از فرزندان را به فراموشی می‌سپارند.

مطالعه‌ای که در سنوات ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۲ عیسوی در ایالات‌متحده صورت پذیرفت نشان می‌دهد که میزان تعرض جنسی در خانواده‌ها افزون بر ۶۰۰ فیصد رشد داشته است. بررسی‌ها حکایت از آن دارد که در اغلب موارد، تعرضات جنسی از سوی پدران و برادران ناتنی قربانی‌ها انجام می‌شود.

مطابق با آمار سازمان آر. ای. آی. ان. ان (RAINN)، آژانس مبارزه با تعرضات جنسی در ایالات‌متحده، ۷۰ فیصد موارد تجاوز جنسی در ایالات‌متحده توسط کسی صورت می‌گیرد که فرد قربانی می‌شناسد و قریب به ۳۵ فیصد از این افراد مربوط به اعضای خانواده و محارم فرد می‌باشد. به‌عبارت‌دیگر، بیش از یک‌سوم تعرضات جنسی نسبت به اطفال و نوجوانان در ایالات‌متحده، توسط افراد خانواده قربانی انجام می‌شود.
بنیاد خیریه جامعه ملی پیشگیری از تعدی به اطفال در راپوری اظهار می‌دارد که مطابق با پژوهش انجام‌شده، میزان خشونت جنسی در خانواده‌های بریتانیایی نسبت به اواخر قرن بیستم، افزون بر ۹۰ فیصد رشد نشان می‌دهد. مطابق با راپور این بنیاد، در این کشور نیز همچون کشورهای مذکور، در اغلب موارد، تعرضات از سوی بستگان بیولوژیک و یا ناتنی طفل یا نوجوان انجام شده است.
مواردی از این قبیل بسیار فراوان است و ذکر تمامی آن‌ها در حوصله این بحث نمی‌گنجد. آنچه جای تأمل دارد آن است که چرا این کشورها که خود طلایه‌دار حقوق بشر و به‌خاص رعایت حقوق اطفال و زنان استند و آن را چون شمشیر داموکلس، به‌عنوان اهرم فشار، بر سر کشورهای جهان قرار داده‌اند، خود به‌راحتی از این مسئله و معضل بسیار عظیم می‌گذرند و نسبت به آن چشم می‌پوشند؟!

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار