افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

آل خلیفه از اسرائیل درخواست کمک کرد.

مشاركت آل خليفه در نخستين كنگره موسوم به پارلمان يهوديان اروپا دربروكسل و درخواست كمك مقامات منامه از رژيم صهيونيستي براي سركوب اعتراضات مردمي با واكنش هاي متعددی مواجه شده است.

به گزارش آوا به نقل از العالم، محافل پارلماني و اسلامي درخواست رژيم بحرين از صهيونيست ها را براي کمک به سركوب اعتراضات مردمي در این کشور را محكوم كردند.

در كنگره موسوم به پارلمان یهودیان اروپا120عضو از جمله چند مسئول دولتي عرب در سطح وزير و سفير حضور داشتند و اين افراد در خفا در نخستين نشست اين پارلمان كه اوايل سال جاري تاسيس شده است، شركت كردند.

“عزرا نونو” سفير بحرين در واشنگتن و “احمد محمد الدورسي”سفير اين كشور در بروكسل از شركت كنندگان دراين كنگره بودند.

الدورسي در كنفرانس مطبوعاتي كه در در حاشيه اين نشست برگزار شد، گفت:من به نقش پارلمان يهوديان اروپا در برطرف ساختن شكاف بين دو طرف اطمينان دارم.

با وجود اين كه اين كنگره به بررسي بحران اقتصادي و به قدرت رسيدن راست افراطي در اروپا اختصاص داشت، اما سفير بحريني با لحني تحريك آميز عليه ايران از شركت كنندگان براي سركوب اعتراضات مردمي بحرين درخواست كمك كرد و واكنش گسترده ای را بر انگيخت.

“عزرا نونو” سفير بحرين در آمريكا، گفت: احساس مي كنم پارلمان يهوديان اروپا مناسب ترين مكان براي طرح مساله دشمني با ايران است.

مسلمانان اروپا نيز تحت لواي پارلمان هاي متبوع خود به درخواست كمك بحرين از رژيم صهيونيستي براي توقف اعتراضات مردمي اين كشور و مقابله با ايران ،انتقاد كردند.

از سوي ديگر “علي رضا الرضوي “رييس جامعه علماي شيعه در اروپا در گفت و گو با شبكه العالم گفت:اين نخستين بار است كه ما مي بينيم كشوري اسلامي از غير مسلمان بويژه اسراييل براي قتل و سركوب مسلمانان بحرين، و نه فقط شيعيان،استمداد مي طلبد.

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار