افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 24 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

آزادی به شرط باج دهی!

ولید بن طلال

شاهزاده ولید بن طلال ثروتمندترین شاهزاده و تاجر سعودی است که در بازداشت ولی‌عهد این کشور قرار دارد.

به نقل از بلومبرگ، شاهزاده ولید بن طلال ، یکی از ثروتمندترین افراد جهان که از ابتدای ماه گذشته عیسوی از سوی مقامات سعودی به اتهام فساد و به همراه حدود 200 شاهزاده سعودی دیگر در بازداشت به سر می‌برد، با درخواست مصالحه‌ای گران‌قیمت از سوی سران سعودی مواجه شده است.

براساس پیشنهاد مقامات سعودی، بن‌طلال برای آزادی از بازداشت و عدم تعقیب قضایی باید مبلغ 6 ملیارد دالر به دولت عربستان من‌حیث مصالحه پرداخت کند.

براساس راپور بلومبرگ، منابع مطلع از ماجرا می‌گویند مبلغ درخواست شده از بن‌طلال از جمله بزرگترین ارقامی است که از شاهزاده گان بازداشت‌شده درخواست شده است.

ولید بن طلال 62 ساله، 57‌امین فرد ثروتمند جهان است که میزان خالص دارایی های وی طبق لست ملیاردهای بلومبرگ بالغ بر 18 ملیارد دالر است. وی از سهامداران عمده شرکت‌هایی همچون مجموعه بانکداری سیتی‌گروپ، شرکت اپل و تویتر است.

به راپور این رسانه امریکایی، بن‌طلال در حال مذاکره با دولت است تا در قبال آزادی‌اش، دولت سعودی بخشی از شرکت عظیم وی به نام کینگدم هولدینگ کمپانی را به دست آورد. این شرکت هولدینگ هم‌اکنون در بازار سهام سعودی حضور دارد و ارزشی بالغ بر 9 ملیارد دالر دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار