افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 30 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

آزادی یک روحانی معارض بحرینی از زندان آل خلیفه بعد از ۵ سال حبس

سید مهدی الموسوی

یک روحانی معارض بحرینی بعد از تحمل ۵ سال حبس و انواع مختلف شکنجه های جسمی و روحی از زندان آل خلیفه آزاد شد.

به نقل از العهد، رژیم آل خلیفه سید مهدی الموسوی روحانی معارض و از رهبران جمعیت “أمل” را بعد از 5 سال حبس از زندان آزاد کرد.

این روحانی بحرینی در دوران حبس در زندان مرکزی جو، خاصتاً بعد از اعتصاب غذا، در معرض انواع شکنجه های روحی و جسمی قرار گرفت .

رژیم آل خلیفه بعد از شکنجه های شدید روحی و جسمی این روحانی معارض وی را به سلول انفرادی منتقل و وی را ممنوع الملاقات کرد.

رژیم آل خلیفه همچنین آب و برق را از زندانیان جو قطع کرد که در پی آن موسوی دچار بیماری قلبی شد.

نیروهای پولیس و امنیتی رژیم آل خلیفه در تاریخ 31 مارچ سال 2011 میلادی به منزل این روحانی معارض در منطقه بنی جمره یورش برده و وی را به زور دستگیر کردند. به مدت دو ماه هیچ خبری از سرنوشت وی نبود تا اینکه بعدها مشخص شد که او به طور مستمر در معرض انواع شکنجه قرار گرفته و به دلیل این شکنجه ها هر از گاهی به شفاخانه منتقل می شده است.

دستگاه قضایی رژیم ٖآل خلیفه در آکتُبر سال 2011 میلادی سید مهدی الموسوی را به 10 سال حبس محکوم کرد. موسوی در دفاعیات خود به محکمه توضیح داد که بر اثر شکنجه اعترافات را امضا کرده است و در نتیجه محکمه عالی تجدید نظر بحرین حبس وی را به 5 سال کاهش داد.

بحرین از 14 فِبریوری سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می کنند.

در این مدت، صدها نفر کشته یا زخمی شده یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده‌سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار