افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 20 نوامبر , 2013 لینک کوتاه خبر :

آدمخوار فرانسوی در افغانستان!!

مردی که به اتهام آدمخواری در جنوب غرب فرانسه بازداشت شده، تا اواخر اکتوبر در میان نیروهای نظامی فرانسه در افغانستان حضور داشته است.
به نقل ازخبرگزاری فرانسه، گفته می‌شود این مرد ۲۶ ساله تکه‌ای از قلب یک مرد ۹۰ ساله را که در پانزدهم نومبر کشته شده بود، خورده است.
کالبد شکافی قربانی این موضوع را تایید کرده که قاتل، بخشی از قلب و زبان مقتول را بریده است؛ البته هنوز مشخص نیست آیا زبان قربانی، هنگامی که وی زنده بوده بریده شده یا وقتی کشته شده است.
آزمایشات روانپزشکی بر روی او نشان می‌دهد وی دچار نوعی هذیان مرموز شده است.
البته سارنوال پرونده و فرمانده هنگ توپخانه نیروی دریایی فرانسه در منطقه پواتیه در غرب این کشور می گویند: مشکلی که وی دچار آن شده است هیچ ارتباطی با حضور وی در جنگ افغانستان ندارد.
گفتی است، براساس یافته هایی از سوی کمیته امور سربازان نظامی مجلس سنا امریکا ، حدود ۲۰ در صد از بیش از دو میلیون نیروی نظامی امریکا که در عراق و افغانستان خدمت کرده اند و تعداد آنها به ۷۱۲ هزار نفر می رسد از نظر سلامت ذهنی و روانی دچار مشکل شده اند و پس از ترک خدمت در جنگ تا کنون همواره به دنبال درمان های پزشکی برای معالجه خود بوده اند.
گزارش های منتشر شده از رسانه های داخلی نشان می دهد که حدود یک سوم از این سربازان از اختلالات روانی حاصل از مشاهده صحنه های دلخراش مانند کشته شدن دوستان خود و یا کودکان عراقی و افغانستانی در وضعیت های بسیار وخیم رنج می برند.۴۵ درصد از این سربازان‌ امریکایی تاکید کردند که شاهد جنازه ‌های غیر نظامیانی بودند که در جریان خشونتها در عراق کشته و یا به شدت مجروح شدند.
این در حالیست که طبق آماری که وزارت دفاع امریکا از ابتدای سال ۲۰۱۳ تاکنون ، ۹۴ نظامی این کشور بر اثر مشکلات روانی اقدام به خودکشی کرده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار