افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 4 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 21 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

پنه تا خطاب به کرزی: در استخدام نیروهایتان دقیق تر باشید!

لئون پنه تا،  در تماسی تلفنی با رییس جمهور کرزی، خواهان بررسی جدی در خصوص جلب و جذب نیروهای افغان شده است.

وزیردفاع امریکا مساله ی افزایش حملات به نیروهای بین المللی، از سوی سربازان افغان را نگران کننده توصیف نموده و از کرزی خواهان همکاری مشترک دراین رابطه شده است.

جورج لیتل سخنگوی وزارت دفاع امریکا که درحضور خبرنگاران در واشینگتن سخن می گفت عنوان داشت: ” رییس جمهور کرزی و آقای پنه تا در راستای کار مشترک و برخورد جدی با این موضوع به توافق رسیده اند.”

درآخرین گزارشات،  فراه ، قندهار و هلمند شاهد چنین حملاتی بوده، که دراین برخوردها دست کم ۶ سرباز خارجی به دست همکاران افغانشان به قتل رسیده اند.

وزرات دفاع امریکا از اقدامات موثرتر استخباراتی جهت پیشگیری ازچنین حوادثی یاد کرده و ازمسئولین افغان نیز خواسته است تا در استخدام نیروهای امنیتی درپولیس و اردو دقت بیشتری را به خرج دهند.

پیش ازاین پنه تا،  حمله به نیروهای خارجی را ناشی از کینه های شخصی عنوان کرده و هرگونه سازماندهی این گونه حوادث را  ازسوی مخالفین مسلح، تکذیب نموده بود.

گفته می شود؛ درآخرین دستوری که اخیرا ازجانب مقامات نظامی امریکا به این نیروها داده شده است، از آنها خواسته شده که در هر شرایطی ــ حتا در پایگاههای اختصاصی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ــ به سلاح مجهز باشند.

خبرگزاری جمهور

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار