افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 4 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 19 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

دستگیری طراحان حمله انتحاری دهم عاشورا در کابل…

ریاست عمومی امنیت ملی از دستگیری طراحان حمله انتحاری به مراسم دهم عاشورا در زیارت ابوالفضل واقع در ناحیه دو شهر کابل خبر داد.
لطف الله مشعل سخنگوي رياست عمومي امنيت ملي كشور در يك نشست خبري مشترك با هیات تعیين شده از سوي رييس جمهورکرزی برای بررسي قضيه دهم عاشوراي كابل گفت: سال گذشته در منطقه مراد خاني مربوط ناحيه دوم شهر كابل در مقابل زيارتگاه منصوب به حضرت ابوالفضل العباس(ع) حادثه انتحاري دلخراشي رخ داده كه منجر به كشته و زخمي شدن تعدادي زيادي از هموطنان بي گناه ما گرديد.
به گفته سخنگوي رياست عمومي امنيت ملي كشور، به اساس حكم 61 /64 مورخ 20/09/1390 مقام عالي رياست جمهوري يك هيت مختلطي از وزارت هاي دفاع، امور داخله، اداره امور و دارالانشاي شوراي وزيران تحت رياست محمد اسحق الكو دادستان كل كشور كه در جريان تحقيقات، سعي و تلاش و هماهنگي عاملين اين حادثه دلخراش را كه از ازجمله كسي كه اين حمله كننده ها را همكاري كرده بودند تثبيت شناسايي و دستگير گرديد.

با اين حال محمد اسحق الكو دادستاني كل كشور حادثه روز عاشورا را كه در مقابل زيارت گاه منصوب به ابوالفضل العباس رخ داد و منجر به كشته و زخمي شدن صدها تن از هموطنان عزا دار و بي گناه ما شد يك توطيه خواند كه با استفاده از آن دشمنان مردم افغانستان مي خواستند تفرقه مذهبي را دامن بزنند.

به گفته دادستان كل كشور، زمانيكه يك حادثه رخ مي دهد ارگان هاي كشفي و امنيتي كشور جرم را تثبيت كرده و بعدا به تعقيب عاملان آن مي پردازند كه امروز نيز از نظر من پرونده اي واقعه روز دهم عاشوراي شهركابل تكميل شد و ما(هيت مختلط به يك نتيجه دست يافتيم).

او گفت: در كل به اتهام حادثه دهم عاشورا در مقابل زيارتگاه منصوب به حضرت ابوالفضل(ع) دو نفر كه يكي انتحار كننده ها را از از پشاور پاكستان به عَده جلال آباد انتقال و شخص ديگر كه از آن جا به كابل انتقال داده بود از سوي موظفين امنيت ملي كشور دستگير و به جرم خويش اعتراف كرده اند.

وي در ادامه افزود كه كار تحقيق دو تن از انتقال دهنده(كساني كه افراد انتحار كننده را به تورخم و از آن جا به كابل انتقال داده بود تكميل شده است و قرار است به محكمه غرض پيگيري محول گردد.

آقاي الكو به خبرنگاران وعده سپرد كه احتمالا محكمه با توجه به اسناد، شواهد و اقرار متهمين افراد باز داشت شده علني بوده و به اشد مجازات(اعدام) محكوم خواهند شد.

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار