افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 4 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 30 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

در صورت عدم افزایش بودجه وزارت تحصیلات عالی،سالانه هزاران جوان از نعمت تحصیلات عالی محروم خواهند ماند!

سید حسین عالی بلخی نماینده مردم کابل در مجلس نمایندگان می گوید، در صورتی که وزارت مالیه کشور بودجه انکشافی وزارت تحصیلات عالی را افزایش ندهد، سالانه هزاران جوان از نعمت تحصیلات عالی محروم و بی سرنوشت خواهند ماند.

آقای عالمی بلخی، پائین بودن ظرفیت کاری وزارت تحصیلات عالی و وزارت معارف کشور را برای دانشجویان نگران کننده خواند و گفت: در صورتی که ظرفیت پذیرش دانشجویان در دانشگاه ها از سوی وزارت تحصیلات عالی گسترش پیدا نکند، سالانه هزاران جوان بی سرنوشت خواهند ماند.

به گزارش خبرگزاری آوا، عالمی بلخی خواستار افزایش بودجه انکشافی وزارت تحصیلات عالی و معارف از وزارت مالیه شد.

وی گفت: در صورتی که ظرفیت جذب دانشجویان در دانشگاه بالا نرود و زمینه تحصیل آنان مساعد نشود بین 70 الی 80 هزار دانشجو از بیکاری رو به مواد مخدر خواهند آورد.

در همین حال نمایندگان ولایت نورستان در مجلس می گویند: در امتحان کانکور سال 1390 هیچ دانشجویی از ولایت نورستان در دانشگاه های کشور راه نیافته اند زیرا به دلیل ناامنی در این ولایت هیچ معلم و داکتر برای انجام وظیفه نمی رود.

آقای کوهستانی یکی از نمایندگان ولایت نورستان گفت: نمایندگان شواری ملی و حکومت هیچ گونه خدمت واقعی را برای مردمش انجام نمی دهند.

او تاکید کرد: در ولایت های مختلف روز به روز ناامنی به اوج خود می رسد، باید حکومت یک راه حل معقول در نظر بگیرد وگرنه مردم بی گناه دچار مشکلات و تحت خطر جدی قرار خواهند گرفت.
همچنین در نشست روز دو شنبه مجلس نمایندگان، اعضای مجلس روی طرح قانون تشکیلات وصلاحیت های قوه قضایه بحث و گفتگو کردند.
محمد عبده؛ عضو کمیسیون تقنین ولسی جرگه گفت: طرح قانون تشکیلات و صلاحیت های قوه قضایه شامل 9 فصل و110 ماده می باشد و اعضای مجلس نمایندگان در کمیسیون های مشترک راجع به موارد اختلاف و نواقص آن بحث و گفتگو کردند و به دلیل عدم حضور تعداد زیادی از نمایندگان، تصویب آن به تعویق افتاد.

 

 

 

 

 

 

 

 

خبرگزای آوا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار