افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 6 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

کرزی:خواست شورای سرتاسری علماء درباره ی رعایت شعائر اسلامی و حجاب درکشور جدی گرفته شود

کرزی امروز پس از دیدار با همتای لهستانی خود، طي كنفرانس مشترك خبري، همكاري هاي ده سال اخير این کشور در زمینه تأمين امنيت و برقراری ثبات در افغانستان را ارزنده خواند.

حامدکرزی از کشور پولند(لهستان) به عنوان یکی از همكاران مهم دولت کابل نام برد و افزود: این کشور داراي روابط دوستانه با افغانستان بوده و قرار است بعد از خروج نيروهاي بين المللي در سال 2014، همكاري هاي دراز مدت خود را بر بخش هاي اقتصادي و معارف افغانستان متمرکز نماید.

رييس جمهور پولند نيز در این نشست خبری مشترک، يك بار ديگر بر تداوم همكاري هاي همه جانبه كشورش بعد از خروج نيروهاي نظامي بين المللي از افغانستان تأكيد نموده و روابط دوستانه دو كشور را با اهميت تلقي نمود.

برونيسلو كاموروسكي افزود: کشورش در نظر دارد تا در كنار مردم افغانستان باقي بماند و در بخش هاي اقتصادي و تربيتي در اين كشور سرمايه گذاري نمايد.

وي از روند انتقال مسووليت هاي امنيتي از نيروهاي خارجي به نيروهاي افغان استقبال کرد و خاطر نشان کرد: هنوز هم امنيت افغانستان شکننده بوده و گروهاي شورشي برای دولت کابل تهدید محسوب می شوند.

وي در اخير سخنانش از رييس جمهور افغانستان خواست كه در راستاي تأمين امنيت و ثبات دايمي در اين كشور گام هاي بيشتر را بردارد تا پس از سال 2014، كشور هاي خارجي بتوانند، با اطمينان كامل در بخش هاي مختلف اين كشور سرمايه گذاري نمایند.

رييس جمهور کشور در ادامه این کنفرانس خبری درباره چگونگي مذاكرات پيمان راهبردي ميان افغانستان و ايالات متحده امريكا گفت: بیش از یک سال است که گفتگو ها و مذاكرات ميان دولت كابل و واشنگتن جريان دارد و در يك هفته اخیر دولت کابل مذاكرات زيادي را در این رابطه با واشنگتن انجام داده است.

آقای کرزی افزود: در آينده نزديك شاهد موفيقت هاي بيشتر در راستای امضای پیمان راهبردی میان افغانستان و امریکا خواهیم بود.

وي با اشاره به اعلاميه اخير شوراي علمای سرتاسري افغانستان گفت: شوراي علما، در توافق با نهاد هاي فعال در امور زنان، این اعلاميه را مبني بر رعايت حجاب و اخلاق اسلامي منتشر کرده است.

آقای کرزی با مهم خواندن اعلامیه شورای علمای سرتاسری کشور گفت: هدف از صدور اعلامیه اعمال محدودیت در جامعه اسلامي افغانستان نبوده ، بلكه رعايت شعاير اسلامي و ديني مردم این کشور مي باشد و بايد جدي گرفته شود.

حدود 3 هزار نیروی لهستانی در چهارچوب نیروهای بین المللی در ولایت غزنی مستقر هستند.

 

 

 

 

 

 

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار