افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 29 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

کرزی، رحمت الله نبیل، رئیس عمومی اداره امنیت ملی را از وظیفه برکنار کرد.

حامد کرزی چندی پیش در دیدار با شماری از وکلا، گفته بود که او نمی خواهد رییس عمومی امنیت ملی بیش از دو سال در این پست ایفای وظیفه کند.

قرار است روز چهارشنبه  اسدالله خالد به عنوان نامزد ریاست عمومی امنیت ملی، در کنار وزرای پیشنهادی دفاع و داخله، به پارلمان معرفی شود.
بسم الله محمدی و مجتبی پتنگ، به عنوان نامزدان وزارت های دفاع و داخله از سوی رییس جمهور کرزی انتخاب شده اند.
بسم الله محمدی پیش از این، به عنوان وزیر امور داخله فعالیت می کرد که سرانجام از سوی پارلمان، همراه با عبدالرحیم وردک، سلب صلاحیت شدند.
این دو، به دلیل حملات راکتی پاکستان و عدم واکنش جدی مقام های امنیتی، استیضاح و سلب صلاحیت شدند.
رحمت الله نبیل نیز، زمانی از سوی آقای کرزی به عنوان سرپرست و سپس رییس عمومی امنیت ملی، به پارلمان معرفی شد که امرلله صالح، رییس پیشین امنیت ملی با حنیف اتمر وزیر امور داخله از وظایف شان استعفا دادند.
رحمت الله نبیل، پیش از این به عنوان رییس گارد ویژه ریاست جمهوری انجام وظیفه می کرد.
آغاز کمپاین رای گیری برای سه مقام امنیتی
در همین حال، ریاست جمهوری نیز کمپاین برای به دست آوردن رای اعتماد پارلمان به سه مسوول امنیتی کابینه را آغاز کرده است.
یک عضو پارلمان گفت که سه شنبه شب، وزارت امور پارلمانی، نزدیک به هفتاد تن از وکلای پارلمان را به یک ضیافت، دعوت کرده است.
به گفته او، در این جلسه ظاهرا از وکلا، در باره راکت پراکنی های پاکستان و واکنش حکومت نظر خواهی شده اما اصل مطلب، جلب نظر وکلا در باره سه مقام امنیتی که به این مجلس معرفی می شوند، بوده است.

شماری از وکلا می گویند که آقای محمدی در پست وزارت داخله نتوانست به خواسته های ملت جواب مثبت دهد بنابر این در وزارت دفاع ملی نیز موفق نخواهد شد.
برخی از وکلای دیگر اما، می گویند که شرایط کاری در وزارت دفاع ملی متفاوت تر از وزارت داخله است و آقای محمدی با توجه به پیشینه حضورش در این وزارت می تواند دستاوردهای خوبی داشته باشد.
پیش از این آقای محمدی سالها، به عنوان لوی درستیز قوای مسلح ایفای وظیفه می کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار