افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 27 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

معاون اول کرزی: مشارکت جوانان و متخصصین کلید رفع مشكلات ساختار اداري كشور

مارشال محمد قسیم فهیم معاون اول ریاست جمهوری می گوید که رفع مشكلات و ساختار اداري كشور، نیازمند افراد جوان و متخصص است که با استخدام افراد آشنا با تكنالوژي هاي معاصر در ادارات دولتي، سيستم سنتي و قديمي از بين برود و زمینه رشد و ترقی کشور فراهم آید.

معاون اول رئیس جمهور در نشستی تحت عنوان ساختار خدمات ملکی که امروز در تالار كنفرانس هاي شوراي وزيران از سوی كميسيون مستقل اصلاحات اداري و خدمات ملكي كشور برگزار شده بود، در مورد پاليسي حكومت در راستاي تحقق اصلاحات ساختار و وظايف حكومت، گفت: با وجود دستاوردها در زمينه تقويت و ساختار و وظايف موجوديت ساختارهاي موازي هنوز هم به عنوان يك چالش عمده محسوب مي شود.

وي افزود: دولت افغانستان در جريان ده سال گذشته مراحل مختلفی را در راستاي اصلاحات اداري طي نموده و در حال حاضر در جايگاه خوبي از لحاظ ساختاري و شخصيتي در نهادهاي دولتي قرار دارد.

معاون اول رئیس جمهور تصريح كرد: امروز در كشور ما وضعيت به گونه ايست كه اكثر افراد به داشتن زندگي عادي قانع نيستند و براي رسيدن به اهداف خويش از انجام هيچ كار مشروع و نا مشروعی دريغ نمي كنند.

به گفته وي، كميسيون مستقل اصلاحات اداري بايد براساس توانمندي و لياقت بيشتر در ادارات افراد جوان را راهي ادارات دولتي نموده، آنان را را از سيستم هاي سنتي و قديمي رهايي ببخشد، زيرا ترقي و پيشرفت كشور وابسته به افراد جوان و آشنا با تكنالو‍ژي هاي معاصر مي باشد.

محمد قسيم فهيم اظهار داشت: براي رفع مشكلات اداری افراد بايد علاوه بر تخصص، عقيده اسلامي، حس وطن دوستي، مسئوليت پذيري و تعهد كاري صادقانه داشته باشند.
داكتر مشاهد رئيس كميسيون مستقل اصلاحات اداري و خدمات ملكي نیز طی سخنانی هدف از برگزاري وركشاپ مذكور را، تحليل وضعيت فعلي ساختارها و وظايف خدمات ملكي به منظور تسهيل مراحل بعدي اصلاحات ساختارها و اسناد تقنيني مربوط به آنها دانست.

 

 

 

 

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار