افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 26 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

محمود کرزی: من قرض دار کابل بانک نیستم!

محمود کرزی در واکنش به انتشار فهرست نام قرضه داران کابل بانک که او نیز یکی از آنان می باشد می گوید قرض کابل بانک را پرداخته است.

در فهرست قرض داران کابل بانک که روز گذشته از سوی مسوول تصفیه کابل بانک خوانده شد مجمود کرزی 16 میلیون دالر قرض دار اعلام شده است.
هرچند پس از ورشکست شدن کابل بانک این دومین بار است که فهرست نام قرض داران این بانک از سوی مسوولان افشا می شود اما این اقدامات با واکنش های قرض داران کابل بانک روبرو شده است.

محمود کرزی که نام او در فهرست قرض داران کابل بانک قرار دارد نسبت به این افشاگری واکنش نشان داده است.
مسوول تصفیه کابل بانک که روز چهارشنبه در مجلس نمایندگان فهرست نام قرضه داران کابل بانک را می خواند گفت که محمود کرزی 16 میلیون دالر از ابل بانک قرض دار است اما محمود کرزی روز پنج شنبه در نشست خبری در قندهار گفت تمامی قروض کابل بانک را پرداخته است.

وی با انتقاد از این افشاگری ها حکومت را متهم به فساد اداری کرد. دراین حال عمر زاخیلوال وزیر مالیه کشور روز گذشته در مجلس نمایندگان به قرض داران مکابل بانک هشدار داد که اگر قرض های خود را تا میعاد تعیین شده که کمتر از ده روز آن باقی مانده است تحویل این بانک نکنند مورد پیگرد قرار می گیرند اما شماری از اعضای مجلس نمایندگان مجازات قرض داران کابل بانک را از سوی نهادهای عدلی و قضایی را در صورت عدم پرداخت قروضشان بعید می دانند.

آنان تاکید می کنند در صورت عدم پرداخت این قروض اعضای مجلس نمایندگان فشارهای بیشتری را به سکتورهای اقتصادی در بودجه ملی اعمال خواهند کرد.

فهرست نام قرض داران کابل بانک گه در نشست عمومی روز جهارشنبه مجلس نمایندگان افشا شد نشان می دهد که هنوز هم بیش از 819 میلیون دالر قروض کابل بانک از سوی قرض داران و سهام داران آن پرداحت نشده است.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار