افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 15 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

محمد سالم احساس، فرمانده جدید امنیه‌ی بلخ شد.

No details available

پاسوال محمدسالم احساس روز چهارشنبه توسط جنرال بابه جان فرمانده پولیس ۳۰۳ پامیر در حضور رسانه‌ها و پرسونل فرماندهی امنیه‌ی بلخ به حیث فرمانده امنیه‌ی جدید ولایت بلخ معرفی شد.

احساس در گذشته در پست‌های مهم نظامی از جمله فرمانده‌ی امنیه‌ی کابل ایفای وظیفه نموده است.

جنرال بابه جان در مراسم معرفی فرمانده جدید امنیه بلخ اظهار داشت: بر اساس حکم وزارت داخله‌ای کشور و تایید ریاست جمهوری بنابر بر کمبود بست فرماندهی در ولایت بلخ پاسوال احساس به حیث فرمانده این ولایت گماشته شد.

بابه جان در رابطه به تلفات نیروهای امنیتی در شمال، خاطر نشان کرد: در جریان سال جاری ۷۷ پولیس کشته شده و ۱۴۸ تن دیگر در عملیات های نظامی برای سرکوب مخالفین و کمین‌های دهشت افگنان زخم برداشته اند.

فرمانده پولیس ۳۰۳ پامیر از کشته شدن ۱۳۱ تن و زخمی شدن ۴۰۷ غیرنظامی و همچنان کشته شدن ۱۷۷ تن و زخمی شدن ۵۷ طالب نیز در جریان سال جاری خبر داد.

وی هم‌چنان افزود: اوایل سال جاری تا کنون ۱۹۹۹ میل اسلحه و ۴۵ تن مهمات نیز از نزد مخالفین حکومت به دست آمده و ۱۸۳۵ تن در ولایات شمالی به پروسه‌ی صلح پیوسته اند که ۱۳۱۰ تن آنان در چوکات پولیس محلی جذب شده اند.

جنرال بابه جان در همین حال ادعا دارد که هیچ ساحه‌ای هم اکنون در ولایات شمال تحت نفوذ مخالفین حکومت نیست و طالبان توانایی مقابله و رویارویی را با نیروهای امنیتی از دست داده اند.

در همین حال محمد سالم احساس، فرمانده جدید امنیه‌ی بلخ با تاکید بر مسلکی شدن پولیس یادآور شد: یگانه مشکلی که در بلخ دیده می‌شود کمبود تشکیلات است که این نیز مشکل به زودی حل خواهد شد.

گفتنی است که از ماه ثور سال ۱۳۸۹ تا اول اسد سال جاری عصمت الله علی‌زی، فرماندهی امنیه‎ی بلخ را به عهده داشت.

جمهورنیوز

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار