افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 5 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

مجلس نمایندگان افغانستان به 9 وزیر باقیمانده دولت رای اعتماد داد

پس از آنكه كرزی برای بار دوم در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به پیروزی رسید، 25نفر را زمستان 88 برای تصدی وزارت به مجلس نمایندگان این كشور پیشنهاد كرد كه این مجلس صلاحیت 17نفر را تایید نكرد.

حامدکرزی برای بار دوم تعدادی از افراد مورد نظر گروهها، احزاب و شخصیتهای سیاسی را به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس نمایندگان( ولسی جرگه) معرفی كرد كه شماری از آنان از مجلس رای عدم اعتماد گرفتند اما همچنان 9وزارتخانه بدون وزیر ماند كه با رای امروز نمایندگان این مشكل حل شد.

با بروز تنش میان مجلس و رییس جمهوری، كرزی شماری از این افراد را به عنوان سرپرست وزارتخانه ها معرفی كرد كه مطابق قانون، آنان می توانستند تنها برای مدت سه ماه سرپرست باقی بمانند در حالیكه شماری از این افراد نزدیك به دو سال به عنوان سرپرست وزارتخانه ها انجام وظیفه كردند.

به این ترتیب با رای اعتماد امروز پارلمان به وزرای پیشنهادی كرزی، تنش سیاسی میان قوه مقننه و مجریه پایان یافت.

اكثریت اعضای پارلمان کشور در نشست امروز خود به ‘امیرزی سنگین’ برای تصدی وزارت مخابرات، ‘ثریا دلیل’ وزارت صحه عامه (بهداشت و درمان)، ‘حسن بانو غضنفر’ وزارت امور زنان، ‘حسن عبدالهی’ وزارت شهرسازی، ‘داود علی نجفی’ وزارت هوانوردی رای اعتماد دادند.

همچنین ‘عبیدالله عبید’ برای تصدی وزارت آموزش عالی، ‘محمد اسماعیل خان’ وزارت انرژی و آب، ‘نجیب الله اوژنگ’ وزارت فواید عامه و ‘ویس برمك’ وزارت انكشاف روستایی، از پارلمان افغانستان رای اعتماد گرفتند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار