افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 22 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

مجلس به سکوت حکومت در برابر حملات پاکستان اعتراض کرد!

“رییس جمهور می گوید که پاکستان هرچقدر هم به این کار خویش ادامه بدهد؛ ما جوابی متقابل نخواهیم داد؛ کجای این مطلب منطق سیاسی دارد؟!”

مجلس نمایندگان امروز یکشنبه(۱ اسد) با انتقاد صریح از حکومت افغانستان پیرامون خاموشی در برابر حملات پاکستان این عمل را غیرقابل قبول و توجیه ناپذیر خواند.

سیدحسین عالمی بلخی؛ عضو این مجلس، ضمن غیرمنطقی خواندن توجیه حکومت، عدم پایبندی نیروهای خارجی به تعهداتش در قبال افغانستان را نیز مورد انتقاد قرار داد.

بلخی گفت:”ما پیمان استراتژیک امضا کردیم که مطابق به آن از ما حمایت صورت بگیرد؛ در حالی که نه به نیروهای ما تجهیزات داده می شود که خود شان از کشور دفاع کنند و نه خارجی‌ها واکنشی در برابر پاکستان از خود نشان می دهد”.

او به نقل از مقامات امنیتی کشور تصریح نمود که در شرایط کنونی این نیروها به سلاح‌هایی مجهز اند که بیشتر از یک کیلومتر برد ندارند؛ در این صورت افغانستان چگونه می تواند از خاک خویش در برابر این‌گونه تجاوزات دفاع کند.

این در حالی است که رییس مجلس نیز موضوع کنر را بسیار با اهمیت خوانده و اعمال حکومت در برابر این مساله را سوال برانگیز خواند.

ابراهیمی تحرکات پاکستان در خاک کشور را خلاف ارزش‌های بین المللی دانست و از جامعه جهانی ــ مطابق به وعده ای که نسبت به افغانستان داردــ  خواست تا به این قضیه رسیدگی کند.

منورشاه بهادری ؛عضو دیگر مجلس نمایندگان با لحنی صریح اظهار داشت:”ما وزارت خارجه را نمی بخشیم، همین طور وزارت دفاع و داخله را؛ چرا باید این حالت پیش بیاید؟! ما چرا باید با این سیاست غلط پیش برویم و خود مان باعث تشدید مشکلات در کشور شویم؟!”.

این موضوع در حالی در پارلمان کشور مطرح می گردد که پاکستان در آخرین اقدام خویش، روز گذشته بیش از۳۰۰ موشک را به نقاطی از کنر شلیک کرد که باعث کشته شدن ۴ نفر و زخمی شدن چندین تن دیگر شد.

این حادثه در پیوند به حملات راکتی و موشکی این کشور به این مناطق در حالی رخ می دهد که دو روز پیش صدراعظم پاکستان در نشستی به ظاهر صمیمانه، از همکاری بی شایبه کشورش در راستای تامین صلح و ثبات در افغانستان خبر داده بود.

جمهورنیوز

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار