افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی, خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 1 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

طالبان از کجا تسلیح شده اند؟!

طالبان امروزه به پیشرفته ترین سلاحهای جدید غربی مجهز هستند، سوال اینجاست که این همه امکانات از کجا آمده و چگونه آنان توانسته اند به چنین سلاحهایی آن هم در حجمی گسترده دست یابند؟ از سالیانی قبل همواره زمزمه هایی از گوشه و کنار کشور به گوش می رسید که حکایت از تسلیح طالبان توسط قوای غربی داشت. این گزارشها در بعضی موارد از چنان شواهد و مستنداتی قوی برخوردار بود تا جاییکه کسی نمی توانست آن را انکار نماید. حتی در یکی از موارد که حکایت از انتقال تروریستان از جنوب به شمال کشور آن هم توسط چرخبال های آیساف داشت، حامد کرزی در طی یک کنفرانس خبری به صراحت ابراز داشت که این گزارشها به دست ما نیز رسیده و اکنون برایمان تثبیت گردیده است.

مجموعه این گزارشات مجموعا اثبات می گرداند که قوای غربی مستقر در کشور به طور عامدانه ای به تسلیح جانیان طالب مبادرت ورزیده اند. اینها همه از نقشه های شومی حکایت دارد که در این سرزمین به دست خارجیان انجام می پذیرد. اخیرا دبیر پارلمانی وزارت دفاع کانادا، به خبرنگاران گفته است: محتویات دست کم ده کانتینر، از محموله های متعلق به پایگاه نظامی کانادا در افغانستان هنگام انتقال به سرقت رفته و سارقان، آنها را با سنگ و ماسه پر کرده بودند. دپارتمان دفاع ملی نیز تأیید کرد: بسیاری از امکانات و لوازم نظامی کانادایی که از طریق کشتی از افغانستان به این کشور حمل شده، ناپدید شده اند و تحقیقات وسیعی به همین منظور آغاز شده است.

 پیش از این نیز گزارشهایی دقیقی از مناطق تحت کنترل طالبان درز کرده بود که عده ای به وضوح چرخبالهای ناتو را دیده بودند که در این مناطق به زمین نشسته و تسلیحات جدید نظامی را در اختیار طالبان قرار داده بودند. همه این شواهد نشانگر عدم صداقت و خباثتی است که از سوی قدرتهای غربی مستقر در افغانستان شاهدیم. آنان از سویی با بوق و کرنای بسیار از جنگ با پدیده تروریسم یاد می کنند ولی در همان زمان تسلیحات پیشرفته ای را در اختیار آنان قرار می دهند. تمامی شواهد نشان می دهد که این تسلیحات نظامی با برنامه ای کاملا سرّی در اختیار طالبان قرار می گیرد و تنها زمانی این موضوع مطرح می گردد، که پای رسانه ها به جریان باز می شود. دولت وهابی عربستان سعودی نیز که از ابتدای انعقاد نطفه شومش در برابر منافع مسلمانان و در خدمت منافع استعمارگران قرار گرفته، در این عرصه به صورت فعالانه ای حضور دارد. کمکهای مالی گسترده آل سعود به جانیان طالب دست آنان را از نظر مالی و اقتصادی کاملا باز گذاشته تا هر چه بیشتر به قتل و غارت مسلمانان بی پناه این سرزمین دست یازند.

به نظر می رسد که دستیابی طالبان به سلاحهایی که از مسیر کاروانهای اکمالاتی سرقت می کنند به صورت کاملا عامدانه و هدفمندی صورت می گیرد. آمریکاییها عامدانه کانتینرهای مملو از سلاح خود را بدون محافظ انتقال می دهند، تا به کنترل طالبان در آمده و اهداف پشت پرده واشنگتن را اجرا کنند. بازیهای پشت پرده ای که هم اکنون در جریان مشروعیت بخشی به طالبان و ایجاد دفتر سیاسی برای آنان در قطر جریان دارد مساله ای است که مطمئنا گذر زمان نشان دهنده حس استعمارگرانه کاخ سفید خواهد بود.

منبع:http://afghannew.blogfa.com/

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار