افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : خبر ویژه 3 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 12 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

درخواست سالانه پنج میلیارد دلار برای نیروهای امنیتی افغان!

وزیر دارایی کشورمان با اشاره به حساس بودن “کنفرانس توکیو” برای آینده افغانستان، خاطر نشان کرد که در این کنفرانس درخواست سالانه پنج میلیارد دلار برای نیروهای امنیتی افغان مطرح خواهد شد.

در آستانه برگزاری کنفرانس توکیو در پایتخت ژاپن، دولت افغانستان نشستی با حضور مسئولان بخش خصوصی این کشور برگزار کرد.

“عمر زاخیلوال” در این کنفرانس اظهار داشت: گفت‌وگوها هنوز برای مشخص شدن درخواست‎های مالی افغانستان از کنفرانس توکیو ادامه دارد.

وزیر دارایی افغانستان با بیان این که هر چند تاکنون مشخص نیست که در مجموع افغانستان از جامعه جهانی چه مبلغی را درخواست خواهد کرد، گفت: برای تجهیز نیروهای امنیتی سالانه به پنج میلیارد دلار نیاز است که در این کنفرانس مطرح خواهد شد.

وی ادامه داد: دیدگاه‎های بخش خصوصی در سندی که از سوی افغانستان به کنفرانس توکیو ارائه خواهد شد، گنجانده شده است.

زاخیلوال در ادامه گفت: امیدواریم  که افغانستان پس از سال 2025  به کمک‎های جامعه جهانی وابسته نباشد و سرمایه‏گذاری‌های بخش خصوصی جایگزین آن شود.

برای خودکفایی افغانستان باید در دولت اصلاحات صورتی گیرد

در همین حال، “محمدقربان حقجو”، رئیس اتاق‎های بازرگانی افغانستان، اظهار داشت: خودکفایی افغانستان نیازمند اصلاحاتی در دولت‎داری این کشور است.

وی با اشاره به نقش و خواسته‌های مردم این کشور در کنفرانس توکیو تأکید کرد: باید درخواست‎های مردم افغانستان که موضوع با اهمیتی است در این کنفرانس بازتاب داده شود.

کنفرانس توکیو قرار است، هشت ژوئیه سال جاری میلادی با حضور کشورهای مختلف در پایتخت ژاپن برگزار شود.

در این کنفرانس در رابطه با تعهدات جامعه جهانی در قبال افغانستان بحث خواهد شد و سرنوشت افغانستان را از سال 2015 تا 2025 که دهه تحول نامیده شده مشخص خواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

قطره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار